bugün

sahte ego mastürbasyonundan sıyrılma maksatlı yaptıysa hakiki bir eylemde bulunan insandır.
var fakat yok gibi, face akraba dolu, twitter her net bulan kişinin yazdığı yer, instagram hayatları afişe etme. bir de bakıyorsun hepsinin takipçisi çok, çoğu zengin, çoğunun kitabı var, herkes ünlü... sorsan birini tanımam, ne katkıları olmuş insanlara, bilinmez. görsellik beraberinde popülerliği getiriyor sanırım.

: ats ii sakin :d
özendiğim insan tipi, tabii cahil olduğu için değil kendi iradesiyle tercih ettiği için olursa kabulüm. hayalimde kendini; kendine adamış olduğunu, günümüz insanlarından çok başka kafalar yaşadığını düşünmekteyim. umarım öyledir, öyle olsun çünkü.
bavyera belediyesi was here.
Benim ve kafam çok rahat.

Zaten olsa bile öyle bi ayar yapıyorum ki kimse bulamıyor.*
gerçekten var böyle insanlar.
gerçekten istemediği için bulaşmayanlar var.

millette ayfon bolluğu var da herkes sosyal medya piri mi?

bende tüm sosyal medya hesapları var.hiç bir fazlalığım kazancım yok. kırk yılda bir aklıma gelirse ne var ne yok gir çık.

millet bir gün her şeyden bıkacak gaz lambalı günlere dönecek. az kaldı. kimsenin kimseden saklısı gizlisi kalmadı.

geçen hafta bardayız müzik coştukça kafa sallamalarımız artıyor. sahne dibinden bi herif dikkatimi çekti, çok tanıdık geldi. kim ulan bu düşün düşün çıkaramıyorum.
kafayı yeme noktasındayım. sevgili kadrosundan dibimdekine sordum şu tip kim diye.
beraber bakıp düşünmeye başladık. ışık yandı birden gözümde. tivitırdan aşinayız biz buna. hatırladık. herifle tanışık bile değiliz.

sosyal mosyal medya derken herkes herkesi yolda görse selam verecek kadar tanıyor gibi oldu. kim, kimdir, kim tanıdık kim değil karıştı.

facebooktan boktan bi grupta bir konuyu konuştuğumuz, tartıştığımız birini karşımızda görsek akrabayız sanacağız dalıp sarılacağız o derece.

olsa ne olur olmasa ne olur.

ciddi anlamda uzun uzun kafa da yorulabilir bu konuya.

bırak dağınık kalsın.
Sike takilmayacak konular bunlar kisinin kendisine bagli iste ne zorluyorsun.
Nasil rahatsan oyle yuru bu hayatta.
Basit lan cok basit.
Bence sosyal medyayı kullanmanın şekli de önemli. instagramda kullanırım fotoğraf paylaşmam, twitter kullanırım tweet atmam, zamanımın çoğunu sözlükte geçiririm entry girmem. Bence hiç kullanmamaktansa bu şekilde kullanılabilir.
Kendi tercihidir, saygı duymak lazım.
kullanmıyorum ve kullanmayı bıraktığımdan beri çok mutluyum inanın. sürekli insanları stalklıyordum neredeyse bütün hayatlarını, arkadaşlarını, çevresini her şeylerini ezberlemiştim. bu beni mutlu ediyor ve işsizliğime iyi geliyor sanıyordum tam tersi beni mutsuz ediyormuş bunu fark ettim.
sürekli insanların fotoğraflarına bakarak onların hayatlarına özendiğimi ve aslında bunun beni mutsuz ettiğini fark ettim ve ondan sonra da bıraktım. zaten psikologlar da açıkladı sosyal medyada sürekli insanları takip etmenin insanları mutsuz ettiğini.
en çok kızdığım konu şu parti mensuplarınìn belli makamdaki kişilerin binlerce yalaka ve çıkarcı arkadaş ekleyip abuk subuk fotolara bile binlerce beğeni alıp egolarını tatmin etmeleri.elin garibanı en mutlu olduğu an olan düğününden foto atar elli yüz beğeni.beğeni sayısı ve arkadaş sayısı sosyallik ölçütü olarak algılanıyor.
Ne yazık ki çağ dışı yaşayan bir tiptir. Bu zamanda her internet ortamında bir sosyal medya hesabınız olmalı. Olmalı ki, fikir ve görüşleriniz değer bulsun.

Bir fikirle tüm insanlara etki edecek bir yazıyı burda yazabilirsin. Neden bu hizmetten bu aziz milleti mahrum bırakacaksın ? Neden ?

Herkesin sosyal medya hesabı kullanmaya, ekmek ve su kadar ihtiyacı vardır. Evet.
kendisi için iyidir, kötüdür diyemeyiz. ama vakitten kazandığı, "gerçek yaşamı" binbir türlü manyağın, ilgi arsızının, provakatörün dolandığı, bilgi kirliliğinin hat safhada olduğu mecralara tercih ederek ruh sağlığını koruduğunu söyleyebiliriz.
Ben kullanmıyorum. Sosyal medyada çok sayıda gereksiz insan var. Gereksiz paylaşımlar yapılıyor. Haddinden fazla bilgi vermek gerekiyor. Nerde olduğumdan ne yaptığımdan sanane ki. Detaylı tartışmak isteyen buyursun.
En yakın arkadaşım, sosyal medyayı pek sevmiyor. Sevmemesinin bir diğer nedeni de abazanların doluşup mesajlar atması bunlardan rahatsız olduğu için uzun zamandır kullanmıyor.
Sosyal medya icat oldu mertlik bozuldu. Eskiden muhabbet ederdik şimdi herkes kafasını telefona gömüyor.
Haber almak maksadıyla kullananları tenzih eder: boş işlerle uğraşmaktan uzak duran insandır.
Kafası rahat insandır.

Kim kimle nerede nasıl ne yapmış umrunda olmayandır.
sosyal medya kullanmadığımdan beri çok daha huzurluyum. beğeni derdim yok, popüler olma derdim yok. reel hayatta yeteri kadar çevrem var zaten.

zito!
Ne gerek var ben böyle de coolum diyen insan şekli.
Olmak istediğim ama olamadığım insan tipidir.
aslında; kullansa ne, kullanmasa ne, ne oluyor ki yani, diyecek olmamız normal iken; sosyal medyanın yığınla samimiyetsizliğine kurban gitmediği için, çoğu kişi tarafından gıpta ile bakılan insandır. özellikle çiftlerin sosyal medyadan uzak bir yaşama biçimine, çok özeniyorum.
fiziği ile barışık değildir sanırım.
o benim.
insanların yedikleri şeylerin fotoğraflarını, gezdikleri yerleri, aptal liseli şakalarını merak etmediğim için kullanmadığım mecra.