bugün

Kullanınca yakalaniyorum.
Karda yürüyüp izini belli etmeyen bir sinsi çıkma ihtimali yüksektir.
Ne istediğini bilen insandır.
Bir de nazardan korkar.
Çok teylikeli.

Ya çok güzel/yakışıklı ama bu devrin insanı değil.

Ya da bildiğin kaçıyor bir şeylerden, bunun lafına inan olmaz sahtekar bu.
Sosyal medya artık yeni ieltişim şeklimiz. Onu kullanmayan pek konuşmuyo demektir.
Erkekse delikanlı,
Garıysa hanım hanım.
instagram'da bedenini, yediğini, içtiğini, gezdiğini, mahrem hayatını, en özel anlarını teşhir etmeyi zorunlu bir ihtiyaç olarak görmez. siyasi tercihini ve ülke meselelerini, tanımadığı insanların gelip masasında oturduğu devasa bir kahvehaneye dönmüş olan twitter'da yapmayı abes karşılar.
eş, dost, ahbap, hısmın yaş gününü, kandillerini, bayramını facebook'ta beğenerek değil, eski adet kutlamayı tercih eder. evet, biraz antika ve tuhaf bir insandır.
bulmakta güçlük çekiyoruz böyle bir insanı.
Arkadaşlar lütfen sakin olalım.

Ay beğenim çoohhh az diyip triplere girmiyorum diye hakaret edemezsiniz.evet.
bunlar bir de cool yapıyor ya. x profilin var mı "yok ben kullanmıyorum".... ya s...tir git 3-5 sene öncesine kadar oradan çıkmıyordun sanki biz bilmiyoruz.
bilmem gereken şeyleri Google haberler ve sözlükten öğrendiğim için gerek kalmıyor. ayrıca YouTube'da podcastçiler de yardımcı oluyor.
mağara adamı değilim.
tercih meselesidir. Ama günümüz gelişmelerine bakarsak cahil kalma olasılığı yüksektir.
Hadi hep birlikte övelim. Ayrıca öven çıksın sıra var burda kardeşim alla allaa.
Herkes sosyal medyada fosur fosur dolaşıyor. Tek sosyal aktivitesi orası.

Tabii övüneceğim.
Kullanmamak normal tabi de.

Kullanmadığı için övünmeyi çözemiyorum.
ama sözlükte çatır çatır yazıyon. *
Benimdir.

Çok şükür ne WhatsApp ne de Instagram kullanıyorum.

Akli melekelerim bu yüzden yerinde.
Belki gerçekten kullanmaya gerek duymuyordur.
Kakafoniden ve bilgi kirliliğinden uzak, Kafası rahat insandır.
Benimdir.

Onun yerine vaktimi başka şeylere harcıyorum.

Örnk: bir umutla meyve ekiyorum.
Benim var Facebook, Instagram falan ama bu sözlükle tanıştığımdan beri gerek görmüyorum.
instagramı kapatmıştım Facebook’u da yakında kapatacağım.
bunu marifet sanan insandır. elbet çok sık kullanmayarak sosyal medyanın negatif etkilerinden uzak kalabilir...
sosyal medyayı kullanıp kullanmamaktan çok, sosyal medyayı ne için ve nasıl kullandığımız önemlidir bence..

benim facebook hesabım var yılda bir bile paylaşım yapmıyorum. instagram hesabım var profil resmimim bile yok. sadece sevdiğim aktörleri ve ses sanatçılarını takip ediyorum. twitterim var o da şahsi bir hesap değil müzik paylaşıyorum arada...

neticeye gelirsek sosyal medya kullandığım söylenemez. çünkü kimse ile muhatap olmuyorum. sosyal medyada gezinmiyorum, oyalanmıyorum. muhakkak çok faydalı sayfalar, profiller vardır ve güzel bilgiler paylaşılıyordur.. karı kız için de kullananlar var, kendini pazarlamak ve gösteriş için de...
bu devirde sosyal medyayı kendi hayat kalitenizi arttıracak şekilde kullanamayacak kadar andavalsanız zaten kullanmayın. sosyal medyadan, hayattan kendinizi o kadar soyutlayınca küçük dünyanızda kendinizi "kaliteli" zannetmeniz daha kolay olur neticede.
@michael gatsby kitap okunak kötü mü yani?