bugün

grup çalışması yapmak gibi bir ortak işe girme hatası yapılmamalıdır. tüm iş size kalır, kriz geçirtir.
Karşısındaki insanı değil de kendini ve çıkarlarını düşünen insan tiplemesinin, tarafımca bu başlık altında adlandırılacağı kavramdır.
bugün gösterdiğim daha doğrusu gösteremediğim,
başkalarının canını yakabilecek ve hayal kırıklığına uğratabilecek davranış biçimidir.
aşılır mı?
muamma.
deniyorum.
Tahammül sınırlarını zorlayandır. Nefret ederim öyle kimselerden.
kısaca karaktersizliktir.
Insanin laftan sözden anlamayarak yapması gerekenlerin bilincinde olmaması dahası umursamaması durumudur ki insanı katil edebilir.
hastalık gibidir. insanın sonradan kazanabileceği bir şey değildir. en azından benim düşüncem bu yönde.

bir şeyi yapmanız gerekir. yapmamanız halinde ne olacağını bilirsiniz ama buna rağmen yapmazsınız. hayatı anlık yaşayanların daha çok yaşadığı bir sorundur. o an mutluysa, eğleniyorsa ya da bir işi falan varsa yapması gereken şey aklından çıkar ve yapmaz.
berbat bir karakter ozelligidir. bunu bide tembellikle kombinliyceksin..ohhh ortaya ben cikar.
hırs eksikliğinden doğar, düzeltmek cidden zordur.
madencilerin "artık ölmek istemiyoruz" dediği bir ülkede. " bir daha grizu patlarsa öyle 15-20 birden ölmeyin" denilen bir ülkede yaşamak.
etrafınızdaki insanları etkileyen davranış biçimidir.
(bkz: umursamazlık)
iş almayı, alınca takip etmeyi sevmemektir.
kolay mutluluk.
kolayı varken insanlar neden zoru seçerler ki!