bugün

bir çok şarkıda geçen olaydır. ve hiç birinde hiç bir işe yaramayan pişmanlıktır.
keşke son olduğuna inanabilseniz fayda eder de, son olduğuna nasıl inandırılacaksınız sorun orda işte.
içinizi kemirendir. bir gün intikam almaya fayda edebilir, bu da bir faydadır. sıra beklemektir, başkası da sizin için pişman olsun diye. son pişmanlık telafisi olmayandır, tek çaresi okkalı bir intikam ve sürekli ahınızın alınması. **

edit: ona az bile yapmışım. şimdi olsa bin beterini yaparım. ve daha beterlerini de başkasına yapacağım. son pişmanlık böyle işte...*
son demleriydi askımızın. yeniydik çok yeni... gittin sen. öyle olması gerekiyordu... bekleyecektim söz verdim. ama sen benim bekleyebilme ihtimalime bile inanmadın. vazgeçtin hemen bizden. şimdi bitti bak, gidiyorum bende. özür dilerim desende, geri dön desende neye yarar son pişmanlık? bir kere bana inanmadığını gösterdikten sonra...
keşke tecavüz ettikten sonra öldürmeseydik,
şimdi bi daha yapardık.
neye yarar? her şeyin bedeli var.
asla son olmayacak pişmanlıktır. kısır döngüdür. kendi içince çelişen cümledir.
vicdanı felaket derecede rahatsız edeceğinden, acısından bir insanı kolaylıkla mahvedebilir. Pişmanlık insanı gerçekten kahreder.
fayda ettiği yerler de mevcuttur.
Duman grubunun "olmadı yar" isimli şarkısında sözü geçen cümledir.
kime ne faydası var?
(#30515403)

insanı yaşayan bir ölü moduna sokan olaydır. Yaşamak sanki zor gelir insana. Kalp atışları sayılamaz, nefes almak zorlaşır. Beyin montun cebinde düğümlenmiş kulaklık gibidir.

Tek gerçek vardır ki o duyguyu içinizden atana kadar sizin eski siz olmayacağınızdır. Net.

Edit: attım bile orospu çocukları.
yazarın romanı için uygun gördüğü isim. eser bu ismi ile pek bilinmez.

(bkz: namık kemal)
(bkz: intibah)
Her şeyin sebebi var. Evet.
son pişmanlığın fayda etmeyeceği vurgusu, aslında defalarca bile bile yapılan hatanın tekrar yapılması sonucunda yine pişman olunduğundandır. yoksa , ilk pişmanlığın kriteri nedir kimse bilmiyor bence.
Nefsin iradesizliğe yenilmesidir.
Saçımı kuaföre kestirme kararı almam. Allah belanı versin senin kuaför gibi. Allah bilir instagram sayfası da vardır gerizekalının. Ne zaman uzar ki :( sabırla bekliyorum uzasın da kendim keseyim diye.

Yemin ederim kendim daha güzel kesiyordum. Uçlarından kesme dediğim halde kesti.
Hiç bir şeye yaramaz. Ne halt yediysen yemişsindir geçmiş olsun.