Nilüfer'in iç acıtan şarkısı. Çemberimde Gül Oya dizisinde Mehmet'in yaşam destek ünitesi ile olan bağı koparılırken çalarak olayı bitirmiş ve ağlamaktan komaya girmeme sebep olmuştur. Sözleri:

gelse bile son günüm koluna alsa ölüm
gözlerimin önünde seninle geçen günüm
senden sonra kalbimi sevgilere kapadım
ben seninle o günü bin yıl gibi yaşadım

son arzun nedir diye gelip de bana sorsalar
gözlerime bakıp da her şeyi anlasalar

açık gitmez gözlerim ölsem bile sevgilim
kulaklarımda çınlıyor beni anlatan sözlerin
aşkıma hiç dokunma bırak öylece kalsın
gerçek sevgi neymiş bilmeyenler anlasın

çemberimde gul oya isimli güzide dizi sayesinde dinlemeye nail oldugum, uzun ugraslar sonucu edindigim, on yüz bin kez dinlemekten usanmayacagım şarkılardan biri..mehmetin son yolculugu, ferihanın gözyaşları, güle güle baba deyişi hala içimi sızlatır...
bir nilufer sarkısı.cemberimde gul oya dizisinde tarafımdan ilk defa duyulmus ve begeniyle dinlenmistir.
arzum şirketi tarafından üretilecek son arzum robotu.*
(bkz: arzum)
nilüfer'in henüz bir gençkızken imza atmış olduğu, '76 tarihli ikinci albümü selam söyle'de yeralan çok güzel bir şarkısı. daha sonrasında sanatçının '98 tarihli derleme albümü yeniden yetmişede de yeralmıştır bu şarkı.
inasanların son isteği hatta idamdan önce filmlerde sorulan bir cümle
şöyle bir dikkatli dinlendiğinde insan olanın gözlerinin yaşartmaması mümkün olmayan şarkı. sözler ülkü aker'e ait. ayrıca çemberimde gül oya'da öyle bir sahnede kullanılmıştır ki adeta yeniden doğmuştur.

senden sonra kalbimi sevgilere kapadım
ben seninle o günü bin yıl gibi yaşadım *
kesinlikle ve kesinlikle nilüfer'in en güzel şarkısı kanımca. sözlerini ülkü tamer yazmış, müziği a. koron'dan uyarlanmış, nilüfer söylemiş, bize de dinlemesi kalmış...
efkarlandım bak gece gece, sigaram burda da çakmağım nerede?...
bu konuda selcuk erdemin de cok hos bir karikaturu vardır. adam cehennem de zebani ile sigara icmektedir:
-a:bilsem son arzum sigara olmazdı.
-z:nereden bileceksin ki ?
arzum marka bir aletten dükkanda sadece tek kalmasi sonucu saticinin müsteriye cevabi...
(bkz: deniz gözlüm)
lise yıllarında bolca söylediğim ve çemberimde gül oya'da mehmet'in hayattan kopuşu ile karşıma çıkan mükemmel şarkı, şu anda bile dizi aklıma geliyor ve tüylerim diken diken oluyor. cuk diye oturmuştu o sahneye. çok iç acıtan bir şarkı.
Çemberimde Gül Oyayla beraber hayatıma katılmış güzelliklerden biri.Çalındığı sahnede göz pınarlarımın kurumasına neden olmuştur.
aşkıma hiç dokunma bırak öylece kalsın
gerçek sevgi neymiş bilmeyenler anlasın...
bir suat sayın şarkısı sözleride şu şekilde;

Hasretin sanki ölüm yokluğun derin acı
Sen olmazsan neyleyim,tahtı sarayı tacı
Zincir vursalar bile durduramazlar beni
Ölmeye razıyım tek son defa görsem seni
Sürünmeye razıyım son defa görsem seni

içtiğim kadehleri artık sayamıyorum
Ne olursun dön bana yalvarırım dön bana
Sensiz olamıyorum
Zincir vursalar bile durduramazlar beni
Ölmeye razıyım tek son defa görsem seni
Sürünmeye razıyım son defa görsem seni
suat sayın
bu şarkıyı ancak bu kadar iyi nilüfer yorumlayabilir dediğim muhteşem şarkı.
fikrimce nilüfer şarkılarının zirvesidir, en iyisidir, sesiyle en iyi örtüşeni, kusursuzudur.

edit: ne müziğin, ne sesin cesaria evora ile alakası var fakat ritim ile sesin bu denli güzel uyuşması, nedendir her dinlendiğinde cesaria evora'yı anımsatan şarkıdır.
çemberimde gül oya dizisinin o en harika sahnelerinden birinde tanıdığım ve tabiki ilk defa çemberimde gül oyada duyduğum için içime daha da bir oturan, nilüferin 70 li yıllardaki bir parçası.

Yeniden söylemiş sanırım nilüfer ama eskisindeki tat yok. Nası güzel bi şarkıdır bu yarabbim her dinlediğimde tüylerimi havaya kaldırıyo, aklımı başımdan alıyor.
şans eseri öyle bir geçer ki zaman ki dizisinde gördüğüm şarkı. pek türk şarkısı sevmem ama hoşuma gitti.
-bu kettle iyiymiş aslında şükrü.
+efendim bu mağazamızdaki son arzum.
http://www.youtube.com/watch?v=vxp8zUzc1IM
Kar yağışını izlerken çok güzel giden şarkıdır.
Nilüferin Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle tekrar hatırlanmış bir şarkısıdır. Tekrar tekrar dinlenesidir.
sondan bir önceki arzumdan sonra gelen arzum.
Çemberimde Gül Oya sayesinde hayran olduğum, müthiş şarkı.