1. 1.
  (bkz: kabartma tozu)
  2 ... siberr
 2. 2.
  Özellikle kabartma tozu olarak kullanılan madde (NaHCO3).
  2 ... italiano
 3. 3.
  Sodyum bikarbonat ya da soda kimyasal formulü NaHCO3 olan bir kimyasal bileşiktir.
  2 ... valtertablet
 4. 4.
  maden ocaklarında kullanılacak dinamitlere daha az alev çıkartması ve patlamaları dengelemek için kullanılır.
  2 ... conspirator
 5. 5.
  beyaz katı kristal toz halinde bulunan maddedir. suda çözülür ve günlük hayatta asit giderme amacıyla pek çok gerekli yerde kullanılmaktadır.
  1 ... pesimist matmazel
 6. 6.
  Reflü gibi mide asidinin kontrolsüz çoğalmasına bağlı rahatsızlıklarda mide asidini dengeleyen mucize. Bir çay kaşığı, en kötü mide yanmasını anında keser.
  Yar bana bi karbonat medet
  bıybıybıybıy....
  1 ... theodorakis
 7. 7.
  mide asidine iyi gelir. suda eritip içilesidir.
  ... yara bandini imzalatan adam
 8. 8.
  asitle birleşmesinden kabartma tozu oluşur. kimyasal kabartıcı olarak tahıl ürünlerinde önemli bir yere sahiptir. ayrıca marşmelovun bileşenleri arasında bulunur. marşmelovda; çalkalamadan önce karışımın pH sını ayarlamak için kullanılır. çünkü marşmelovda pH düşükse sulanma(sineresis), yüksek ise renk bozulması(sararma) meydana gelir.
  3 ... ey ruh
 9. 9.
  En melun kanserleri bile bir kaç haftada yok eden mucize olduğu söylenmekte. Ticari amaç içermediği, herkesin gidip herhangi bir yerden çok ucuza alabileceği düşünülünce insanın inanası geliyor. Şöyle ki; asitik olan kanser hücreleri düzenli sodyum bikarbonat kullanımı ile vücudun ph değerinin 8 lere kadar çıkması ile yokolmaktaymış. Kullanan kanserli hastalar umut verici şeyler söylemekte. Youtube da yaşlı bir amca da video yapmış, kendisi yapacak birşey kalmadı git ölmeyi bekle klasik sonla yolcu edildikten sonra bir kaç hafta bildiğimiz soda kullanıyor, alkali ağırlıklı diyet yapıyor vücudunun ph değerini 8 lere kadar çıkarıyor, sonuç 4. derece kemik metastazlı prostat kanseri melun bela yokoluyor.

  https://video.uludagsozluk.com/v/sodyum-bikarbonat-70950/

  ... jawsi azam