bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kesinlikle mükemmel bir linux dagitimi grafik ara yüzü diğer dagitimlardan biraz eksik olmasına rağmen tamamen kullanıcı dostu yap dediginin ne eksigini ne fazlasini yapan emirlerine itaat eden linux u sevmemi saglayan super sey
  1 ... hengame
 2. 2.
  http://www.slackware.org.tr/
  -1 ... vernon sullivan
 3. 3.
  piyasaya sürülen ilk gnu/linux sürümü olma sıfatını taşıyan dağıtım.
  ... urux
 4. 4.
  piyasaya sürülen ilk linux distrosu değildir, ancak en eski halen mevcut olan linux distrosudur. linus torvalds da slackware kullanmaktadır.
  ... nerval
 5. 5.
  Bir türlü kurmayı başaramadığım, güzel olduğuna kanaat getirdiğim linux dağıtımıdır.
  ... kadiroglu
 6. 6.
  güç, yeterlilik, kişiselleştirilebilik bakımından alelade bir linux dağıtımından çok bir farkı yoktur. ama gayet basit bir işlemi yaptırmak için sizi command line'da ali cengiz oyunları oynamaya zorlar, basit bir işlemi gerçekleştirdikten sonra inanılmaz bir güç duygusu hissetirir. candır.
  ... papaganini
 7. 7.
  gentoo ile karşılaşana kadar değerini bilememişim. çocuğum gibiymişsin sevdiceğimmişsin.
  ... jackskellington
 8. 8.
  mükemmel bir linux distrosu. olay şu her şeyi kendiniz kuracaksınız. build edeceksiniz falan. tek sıkıntı ise mesela ben türkçe karakterde sıkıntı yaşadım. O benim bir sıkıntım.
  ... spartali cus
 9. 9.
  işiniz gereği windows kullanmanız gerekmiyorsa ya da windows işletim sisteminde çalışacak programlar yazmayı hedeflemiyorsanız hemen windows'a formatı çekip linux dünyasına girmelisiniz.

  linux çekirdeğinin kompedanı olmak isterseniz varacağınız nokta slackware olacaktır.

  fakat sadece hem windows kadar kolay kullanabileceğiniz hem de parasız bir sisteme ihtiyacınız varsa, o takdirde slackware size uygun olmayabilir.

  slackware, sizi freebsd (ölmeden mutlaka denemesi gereken şeylerden biri) gibi gerçek unix sistemlerine de en iyi aşina edebilecek distrodur.

  windows kullanmak zorunda iseniz, windows'a vmware workstation sanal makinesini kurup bu sanal makine içinde birden çok linux sistemi ve freebsd çalıştırabilirsiniz. maalesef vmware henüz slackware i desteklemiyor (sanırım zor olup çokça tercih edilmediği için olsa gerek)

  windows'ta işlerinizi yaparken boş zamanlarınızda vmware ile linux kullana kullana, şayet bir gün tamamen linuxa geçmek isterseniz slackware i unutmayın.

  linux distrolarının kralıdır.
  ... ne olursun guzelim sevsen beni
 10. 10.
  ilk linux dağıtımlarından birisidir.

  ubuntu ile kıyaslamak bile yanlış olur. bugün çoğu linux developer bu işin çıraklığını slackware'da yapmıştır. en kararlı linux dağıtımlarından biridir. güncellemeler ve security konusunda hala eline diğer dağıtımlar su dökemez. genelde de fsf ve gnu ile barışıktır. o nedenle ubuntu ile kıyaslamak yanlış olur.
  1 ... muaddib