1. 1.
  salih memecan'ın yarattığı tavuk ailesi.şişko bir horoz olan baba,şişko bir tavuk olan anne,sarı limon isimli bir civciv ve limonun arkadaşı kara civciv zeytinden oluşur.arada bir yeni yüzler görünür ama "sizinkiler karitatürleri" bu 4 karakterin üzerinde döner.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  http://www.sizinkiler.com
  ... laedri
 3. 3.
  sahil memecan dan böyle güzel bir şey nasıl çıkar diye düşünmeye sevk eden, zamanında 5- 6 kitabına sahip olduğum, ingilizce bile basılan karikatür serisidir.
  ... dekadans
 4. 4.
  ilk 8-9 kitabından sonra baymaya başlayan seridir. geçen gün karar verdim buna. nasıl mı? dolabımda bulunan ilk 14 kitabı da kısa bir sürede bitirdim. zira bir kitabı bitirmek 10 dakika falan sürüyor. aslında bunu itiraf başlığı altında yazmak isterdim ama buraya daha çok uygun gibi.

  hayvan gibi seviyordum ben bunları. gerçekten. babişko falan benim babam olsa ne güzel olurdu yaa diyordum hatta bir dönem. o zeytin denen göt ne zaman limon'a vursa "ahaha" der, limon ne zaman yemeğini yemese "bravo" gibisinden tepkiler verirdim. ayrıca bu kitaplar çok pahalıydı. şimdinin parasıyla 7.5 lira falan olabilir, emin değilim. ama büyük bir paraydı. arkadaşım, alırdın kitabı o kadar paraya. hemen biterdi kitap. sonra kaldırırdın. buydu olayı. sapıkça bir şey sanırım. ayrıca atmak falan da istemiyorsun kitapları onca yıl geçmesine rağmen.

  14.kitaptan sonra bıraktım tabi. bilmiyorum şu an kaçıncı kitaba geldi seri. ama hala okurken gülecek şeyler bulabiliyorum. sorun bende olabilir. ayrıca salih memecan sanırım ilk 2 kitaptan sonra uzun bir ara verdi sizinkiler'i çizmeye. çünkü ilk 2 kitaptaki çizimler bir berbat. limon falan yuvarlak bir vücut üstüne oturtulmuş bir kafadan ibaret. çok amatörce çizimler. 3.kitapta kahramanlar şimdiki görünümlerini alıyor nihayet. harika değil mi? *
  1 -1 ... northside
 5. 5.
  incelerken "nesine gülsem ki" dediğim kendince karikatür serisi. saçmadır, ne diye bu kadar ilgi çekmektedir anlamış değilim! hele trt'de yayınlanan çizgi filmleri var ki, of of of!
  ... zeytinyaglipirasa