bugün

bedevi çakmaları azerbaycanlı türk' e yürümüş.
adamda gelişine çakmış.
90' a takmış.

klavyene sağlık.

görsel
kapak yemelere doyamadılar.
(bkz: çok da iyi oldu çok da güzel oldu) bence oturup düşünmemiz gerek.
bir ateist olarak

(bkz: yaw he he)

bunlar kadar rus hayranı yoktur.

azeri azeri azeri.
(bkz: tenceremin dibi kara seninki benden kara)

Ulan yarrak farslar şah ısmail için kürttür yani irani dir bizdendir derken ben azerbaycan türküdür ne irani si diye savundum hepiniz yorumunuzu sildiniz kaçtınız.
Başlıkta azeri yazılmasının nedeni krakter sınırlasından dolayıdır.

Edit: uyarı için sağol.
Heriflerin aldığı nefes rus.

Sozon oroploştoğonoz kodor rosloşmodok çok şokor.

He amk ruslaşmadın sen. Bi sen türksün.

Ama şu konuda haklı. Azeri değil azerbaycan türkü. Azeri diye birşey yoktur. Azeri siyasi bir kelimedir.
la bu azerier türkse ben de japon asilzadesiyim.

bizim hokkaido da ki, köyün girişinde buraya

rizeli ve azeri giremez yazar.
güzel kapak ama azerbaycan türkleri de bizden çok aşağı kalmıyorlar kusura bakmasınlar.

bizim araba yakınlığımız kadar ruslara yakınlıkları var. bu bi gerçek.
Az önce Kürtçü bir teröriste destek çıkan; bu teröristle mücadele eden vatan sever yazarları " sürü" yakıştırmasıyla yaftalayanların bura da milliyetçilik ayağına yatma çabasıdır.

Yavrular! Azerbaycan bizim hem din hem de kan kardeşimizdir, o kadar!
son günlerde Azerbaycanlılarla bir laf dalaşı sürüp gidiyor. bizim araplaştığımız palavra.

ancak maalesef Azerbaycan Türkleri 70 yıl Rus boyunduruğunda olduğu için kendilerini türk görmeyen ben azeriyim diyeni de az değil.

ebulfez elçibeyin milli eğitim politikası bugün Azerbaycan halkını Türklük şuuru bakımından bilinçli kılmıştır kabul. ancak Türkiye ile kıyaslamak yanlış olur.
damarlarına kadar rus'laşmış bir toplumdur. rusların bunları asimile etmeleri de normal. bunlara güç verince götleri kalkıyor. türk yemeklerini sevmezler burun kıvırırlar. gemilerde türk istemezler. kısacası bunun gibi bir çok şey. kardeşlik sadece laftadır. içlerine girdikçe iyi tanıyacaksınız. Manyak seviyede eziklik kompleksleri vardır.
azerbaycan türkünün de türkiye türkünün de iyisi de var kötüsü de. neyin peşindesiniz? azerbaycan'da çok iyi bir dostum vardı hiç de denildiği gibi cins biri değildi. bana baküyü gezdirmişti sağolsun. ayrıca türkiye'yi genel olarak seviyorlar. sevmeyeni de vardır elbet ben rastlamadım. daha mutaasıp erkeklerin derdi ise oranın kızları türk kızlarının batılı giyimine özeniyormuş öyle düşünüyorlar.

seviyorum sizleri türk gardaşlarım.
Bak istediğin şekilde başlık aç fikrini yaz eyvallah.

Ama sike sike Azerbaycan Türk'ü diyeceksiniz. Azeri ne amk.
Azeriler de Tatarlar da ruslaşmamak için canlarından oldular. Adamları ruslukla suçlayıp yaşadığına şükretsin ibne.
Siktirsin ordan. Yıllardır rusyada azerilerle içiçeyim, ne bok olduklarını iyi bilirim. Şimdiye kadar tanıştığım hiçbir azeri azeri türküyüm falan demedi. Hepsi ' Men azeriyem ' der. Ayrıcada hepsi kimin gemisine binse, onun türküsünü söyler. Türkle konuşurken hesapta türkten çok türk olur, rusla konuşurken anında değişir... Kendi aralarında bile rusça konuşur çoğu, kime ne hikaye anlatıyor bu ....
görsel

yalan mı söylemiş?

-hayır. buz gibi gerçek.
Rusça anadilidir. Evet
Haklı azeridir.
istiklal marşını kaldırmak isteyenleri düşünürsek,tamamen haklı olan bir azeridir.
Ben öyle değilim, ama malesef haklı.
Aynı bokların lacivertleriyiz işte.
Söylem güzel, ders alınması gerekiyor ama Azerbaycan'da Rusça bilmeyen kaldı mı? Başka bir milletin dilini özümsemiş Azeriler daha ne kadar ruslaşabilir?
az bile söylemiştir. ağzına sağlık. ayrıca azeri diyenin anasından başlayıp sülalesinden çıkar. "azeri özünsen, men türkem ay cındır!" der. arap götü yalayan kanı bozuklara dert olur.