bugün

almora ve ogün sanlısoy düeti;

Ruhumu bıraktım sert rüzgârlara
Şarkımı söyledim hür kartallara
Kalbimi bıraktım kör zindanlarda
Ve bir savaşçı gibi durdum karşında

Hadi hapset beni kudretin yeterse
Ördüğün oyuncak duvarlar içinde
Benzemez senin boyalı kahramanlarına
iyiler siyah giyer, bunu unutma!

Benim özgürlüğe açılmış kanatlarım var!
Sonsuzluğa çıkan zamansız kapılarım var!
Senin beş para etmez kuralların varsa,
Benim inandığım ölümsüz masallarım var!
ha birde titiz temiz insanin rengidir siyah.

uzerine dusen kepekler, tozlar, uzerinize yapisan evcil haycan tuylerinden rahatsiz olmayan insanin giymesi halinde faciaya donusebilir.

dikkatli ve ozenli kullanim gerektirir. her daim yapiskanli rulo tasimaniza sebeptir. kullanabilen icin en etkili silahtir.
reis öyle uygun görmüştür. sandalye çekin reise.
(bkz: #13751334)
siyah giyeyimde 'söz' olsun diye.
kendine göre ayrı bir asaleti olması ve insanı ciddi göstermesi.
hem asil, hem sade bi renk oldugu için.
kedi kanı içmek.
Asildir, matem için giyilir, güven verir, ısıyı absorbe eder, zayıf gösterir, geç kirlenir,herkese yakışır,her renge uyar. Bir rengin bu kadar şey yapması ne tuhaf.
şişman göstermesi ya da ona benzer bir şey.
satanist sanılmak için...

çoğu zaman nur yüzlü, gül kokulu, yeni terlemiş bıyıklı bir takım gençleri sizden uzak tutabildiği gibi, imana getirme konusunda hırslı ve iddialı olanları için vazgeçilmez hedef olabiliyorsunuz. dayak yeme riski de cabası.
siyah giyip maça gittiğim gün inönü'de çarşı grubunun beyazdan önce üstümdeki rengi boğazları patlayana kadar bağırmaları.
çok cıvıl cıvıl renkleri sevmediğim için olsa gerek büyük çoğunluk siyah giyerim.
insana kendini iyi hissettirdiği için.
siyah asildir, içine atar, leke göstermez, başka renkler gibi bıcır bıcır yavşaklık yapacağına kendini geri çeker, ağırlığını koyar. * *
serbest çağrışım.

(bkz: iyiler siyah giyer)
kendime yakıştığını hissetmek.
evet benim nedenim bu.
söz olması amacı taşır. (bkz: siyah giyme söz olur)
kimi zaman havanın kapanıklığından, kimi zaman ise sadece güvende hissetmek için siyah tercih edilebilir. belki de ruh halinizi yansıtır siyah. tüm renkleri içine soğuran fakat hiçbirini yansıtmayan bir renktir siyah. belki de hayatın tüm sıkıntılarını derinliklerimize ittiğimiz zamanlarda bizi en iyi siyah anlatıyordur. siyah gerçekten bu anlamda bir yaşam tarzı olabilir işte.

sadece bu anlamda..
ağır abiliği temsil eder.
sebeplerinden birtanesinin göt ve/veya göbek kısmını saklamak olan giyinme nedenidir.

Lakin moda takıntısı olup çok başarılı olamam diye göt atanlarda siyah rengini tercih ederler. Ben dahil olmak üzere bütün kıyafetleri siyah,beyaz ve gri renklerınden oluşan birçok insan tanıyorum.
uzun boylu ve yakışıklı olmak.
teni daha açık göstersin diye.
yalnızca beyaz ten ve sarı saçlarınız varsa anlayabileceğiniz eylemdir.
siyah ağırlık simgesidir. yazın sıcağında, hiç bir şey yokken ortada giyiyorsa kişi kilodandır ancak bir mekana, ortama giriyorsa yaz-kış fark etmeksizin gözleri üzerine çeker. asil gösterir siyah insanı.

pembe gömlek giyen adamlar var ya. arkadaş hangi akla hizmet giyiyorsunuz onları siz? pembe ne lan? kırmızı giyin de tam olsun madem.