1. 1.
  çok başarılı bulduğum, tüm dünyada kült klasik haline gelmiş 1998 yapımı post apokaliptik film. rock müzik hayranlarının izlemesini kesinlikle tavsiye ederim.

  sscb ve abd arasında 1950'li yıllarda bir nükleer savaş yaşanmış ve amerikan hükümeti ortadan kalkmıştır. ruslar amerika'yı işgal etmişlerdir ancak amerika'daki işgal birliklerine yıllardır erzak ve mühimmat göndermemesinden anlaşıldığına göre, sscb de büyük ihtimalle ortadan kalkmıştır.

  amerikan topraklarındaki tek devlet sistemi lost vegas*'dan kaliforniya'ya kadar olan bölgeyi kontrol eden kingdom of elvis'tir. adı üstünde kral elvis tarafından yönetilmektedir. lost vegas kenti rus askerleri tarafından kuşatma altındadır. kral elvis filmin başında ölür ve radyodan tüm ülkeye yapılan çağrıyla rock n roll'un yeni kralını belirlemek üzere tüm müzisyenlere lost vegas'a gelme çağrısı yapılır. kahramanımız buddy holly elinde gitarı ve gitarının arkasında taşıdığı katanasıyla, lost vegas'a doğru zorlu bir yolculuğa çıkar. bu yolculukta ona yolda bulduğu küçük bir çocuk eşlik eder.

  yol boyunca bir rus rock grubu, bir samuray, yamyam bir aile, ödül avcısı bir bowling grubu, yel değirmeni insanları denilen garip grup ve rus ordusu'ndan geriye kalan askerlerle mücadele edecektir. ancak en büyük rakibi, lost vegas'a doğru yola çıkan tüm rock müzisyenlerini bir bir öldüren death isimli bir heavy metal grubu olacaktır. (grubun liderinin fena halde slash'i* anımsattığını belirtelim.) bu grubun amacı rock n roll'u ortadan kaldırarak, heavy metal müziği hakim kılmaktır.

  filmdeki dövüş sahnelerinde kareografi tek kelimeyle mükemmeldir. filmin başrol oyuncusu ve senaryo yazarı jeffrey falcon'ın dövüş sanatları uzmanı olmasının bir sonucu olsa gerektir.

  rock n roll'un heavy metal'e karşı verdiği mücadeleyi anlatan inanılmaz eğlenceli bir filmdir. imdb'deki 6,5/10 sizi yanıltmasın.
  ... david brent