bugün

arkadaşımın hatrına türkiye serverina girdikten sonra 'lan dur bari sivir alıyım tam değişiklik olsun' diyip aldığım, ama laf anlamaz ks meraklısı, adc ye jungle minionlarını bırakmayan, killini adcye vermeyen ve ks atacağım diye tf içerisinde rakibe focuslanmayan tipler yüzünden sinir harbi geçirttirdi bana. hakikaten şahane hero, ama daha çok takım çalışmasıyla iş çıkarabiliyor, e tabii türkiye sunucusunda bu mümkün olmadığı için elimde patladı ve hakkını veremedim.
siviri küçük görmelerine rağmen çok sağlam bir karakterdir. zaten siviri kullanırım hep.
miss fortune ile sınırları zorlayan şampiyon. Istemeseniz de ks ile kill alabiliyorsunuz.
haydut sivir kostümüyle beraber bugün bedavaya aldığım şampiyon. bana kalırsa oyunun en underrated şampiyonlarından biridir.

- çoğu rehberde tavsiye edildiğini görmedim ama bir statik hançer alın. w skill'iyle statik hançer'in büyü hasarı birleşince enfes sonuçlar alabilirsiniz. en azından ben adc oynarken statik hançer'den şaşmam *

- q skill'ini doğru kullanın. rakip şampiyonun üzerine değil de kaçış güzergahına atın.

- ulti açılana kadar w-q-e-q-q şeklinde gidin.

- e skill'ini pek kullanmadım, late game'de doldurdum genelde. fakat doğru zamanda kullanıldığında hayat kurtarır.

- sivir'in kaçma mekanizması yok. yani flash kullanmaya mecbursunuz.

- farm yapın, farm yapın, farm yapın, farm yapın, altılı yedili farm yapın, bastıra bastıra farm yapın. oyuna w skill'iyle başlayıp statik hançer alma sebebim de bu. hatta mümkünse solo mid takılın, bir başkası sizin minyonlara son vuruşu yapmasın. zaten late game'de rahatça dolaşabilirsiniz istediğiniz yerde *
takım şavaşlarında ultisi ile takıma çok büyük katkısı olan şampiyon. diğer ad caryylere göre daha fazla takım oyunu gerektir.
genja nın sözü geldi aklıma .. sivir q su ile asla kule altına hapsedilemez .
evet efendim aynen öyle statik kasılması şarttır cleanse özelliği sağlayan e skili sayesinde mana ihtiyacını giderir . rocket grab , hook gibi uzun cd skilleri deactive ederek lane de baskın konuma rahat geçebilir ..atacağınız q skili tam range bitimine gelirse gidis +gelis hasarı burst olarak verecektir . sword of dvine veya trinity force ile çok bruiser olabiliyorsunuz (statik şart).asi ruhludur efendim biraz zordur oynaması s2 de damage eksiği var dediler .pozisyon almasını iyi biliyorsanız sivir iş yapar yoksa miniondan farkınız kalmaz .
metadan düşmüş adc. bebeğim. bu metadan düşünce orospu çocuğu morgana kraliçe oldu.
aslında fena bir adc sayılmaz.
koreli kardeşlerin tf'de fena oyunlar çıkardığı adc. şuan ki metada pek kullanılmıyor fakat çok sağlam adc dir.
görsel
O kadar adc varken sezon 5 şanlı skinine layık görülmüştür.
oyunun en kolay farm yapan adcsidir bana göre. ilk bes dakika last hit yapiyosunuz ondan sonrasini sivir hallediyor zaten. evet ultisi vuran yani hasar uzerine degil ama tf almayi sagliyor diyebilirim.

bu yazida siviri cok kolay bir hero gibi anlatmisim ama hic de kolay degil. mana monster olmasinin yanisira q ve e yi tam zamaninda kullanmak cok onemli. yeni baslayan kardeslerim icin adc olarak her zaman asheyi oneririm.
Beleş dağıtılan haydut sivir kostümü.
e yeteneği olmasa çekilmeyecek adc.