bugün

(bkz: 90 lı yıllar)

görsel
ispanya'da olanlar kendilerini gizlemezler.
Hatta Sivil polis yazılı t-shirt giyerler. swh.

görsel
casper gibi ortalıkta dolanan devletin kolluk kuvveti.
"saklı polis" derdi yeğenim.
eskiden bu insanlar az buçuk tanınabiliyordu. şimdi uyanabilene aşk olsun!
-buyur birader hayırdır!?
polis,kimlik göreyim
-vayy a.k. bu fotoğraf da polis çıkıyorsa herkes herşey olabilir demek.
(bkz: üniformasız polis)
Bazen de kamuflaj suretiyle keşif yapan polistir. Kimi zaman üstü başı kötü, paspal, berduş yaşayan bir serseri kılığına girer ve beklerler.
sivil araçlardan hoparlör ile "lütfen zorunlu olmadıkça sokağı çıkmayalım" şeklinde anons geçen polislerimiz.
sanıyorum duş almaları yasak olan polislerdir. nerede saçları yağlı, pis bir adam görsem sivil çıkıyor.
Mavi üniformasız polis.
Kamufle olan polistir.
En karizma polis.
hayalim diyebilirim. ama ben polis olmak istiyorum halkımın polisi kimsenin de uşağı olmayacağım. oldurtmam aga
karşıyaka da belediye civarlarında bolca görebilirsiniz. eger paket etmek istiyorlarsa biraz daha akıllı olmaları gerekiyor. zira 10 metreden belli oluyor amca oldukları.
sivil giyimli devlet memuru, büyük bi çoğunluğada artist olur bunların.
Kendini james bond zanneden devlet memurudur.

Bi hareketler, uyuz uyuz kelimeler, cins cins sakallar, artist artist yürümeler, Çoh zikiciyim bakışları filan ulan benim pc de 512 mb ram var cod oynuyorum bu kadar kasmıyor.
sivil polisler diğer resmi elbiseli polislerden farklı olarak
genellikle emniyet şube müdürlüklerinde görev yaptıklarından dolayı daha yetkilidirler. emirleri emniyet
amirlerinden aldıklarından dolayıdır bu daha yetkililik.
narkotik ve organize şubede görevli bir memur kimliğini çıkarıp gösterene kadar onun polis olduğunu kimse anlayamaz. özel olarak seçilirler.
geçen gün şehrin merkezinde babamın gösterdiği 120 kiloluk bir sivil polis gördüm.
baba dedim,hırsız olsa bu adam nasıl koşup yakalayacak??
hep sivil polis diyince aklımıza memoli gelmesin.
görsel *
bi bunlar, bi de başbakan korumaları.

havalarından geçilmiyor.
isgalci koyunlarin biz yapmadik abi ahanda bu yapti diye agladiklari memur.
(bkz: taksim gezi parkı/#19898580)
telsizinin sesini son ses açıp ''heeey ben polisim suçlular, buraya gelmeyiiin!'' dedikleri için neden hala sivil giyindiklerini anlayamadığım topluluk.
sokakta emniyeti sağlamakla görevli "sade vatandaşlar"dır.
en bilindikleri meslekler;
simit ve milli piyango bileti satıcılığı vs'dir.. ancak insanın aklına bile gelmeyecek şekilde kılıktan kılığa girebilirler. mesela, bira şişesinin içine su doldurup, akşamüstü berduş tayfanın takıldığı parklarda saçı sakalı birbirine karışmış bir şekilde etrafta olup bitenleri rapor edebilirler.
her büfeciden dört beş tanesi, raybon takan her iri kıyım adam, simitçi, gizemli, az konuşan rezil işler yapan bütün garibanlara ülkemizde verilen isim...
yanınızdan geçerken " 4430 merkez 4430 merkez merkez dinlemede" gibi sesleri duyabilirsiniz ve akabinde " aa bu doktor ya evet evet doktor " der anlamazsınız kim olduğunu. kardeşim kıs telsizin sesini senin sivil olmanın amacı ne? birde o sivil otonun ön camına emniyet teşkilatının küçük bayrağını asma. yada bunları yapacaksan asayişe geç normal ekip otosu kıyafetinle devriye yap.