bugün

6 maçta 5 galibiyetle ilerleyen anadolu takımı.
en üst sıralarda olmasına rağmen lig tvde en son yayınlanan ve maç yorumcularının es gectiği takımdır.
(bkz: sivasspor un ts ye yapacağı olası sürprizler)
ne yapacağı hiç belli olmayan anadolu takımı 3 büyükleri yenerken ankaragücü ne 2 gol attıktan sonra 2.yarıda 2 gol yiyip berabere kalabiliyorlar.
sivassporun ligdeki durumudur.
O | P
1 Galatasaray 8 | 20
2 Sivasspor 8 | 19
3 Beşiktaş 8 | 17
4 Trabzonspor 8 | 13
5 Fenerbahçe 8 | 13
6 Kayserispor 8 | 12
7 ist.Bel.Spor 8 | 12
8 Gaziantepspor 8 | 12
9 Ankaragücü 8 | 12
10 Denizlispor 8 | 9
11 V.Manisaspor 8 | 9
12 Gençlerbirliği 8 | 8
13 G.Oftaşspor 8 | 8
14 Bursaspor 8 | 7
15 Kasımpaşa 8 | 7
16 Konyaspor 8 | 7
17 Ç.Rizespor 8 | 7
18 Ankaraspor 8 | 3
(bkz: şike)*
türkcell süper lig'de 1. sıraya yükselmiş futbol takımı.
süper ligin yeni lideri. hem de ilk haftada lider olanlardan değil. 9. haftada bileklerinin hakkıyla liderler. ha bu nereye kadar devam eder bilinmez ama gerçekten büyük bir iş yapıyorlar.

helal olsun.
geçen sene vestel manisaspor'un yapamadığını bu sezon yapması beklenen takım olsa da balonunun yakında sönmesi yakın olan takımdır.inşallah yanılırım da sivasspor lig sonunda ilk üç içinde yer alır.
vestel manisa'yı 1-0 yenerek tarihinde ilk defa ligin zirvesine yerleşen takım. bir galatasaraylı olarak helal olsun diyorum.
takım savunmasının nasıl yapılacağı konusunda önemli örnekler veren ve uzatmalara kadar oyun disiplininden kopmayan süper lig ekibi. zaman zaman yaşadığı istikrarsızlıkları aşarsa sezon sonunda sürpriz yapabilir. helal olsun.
servet cetin'in galatasaray'a gitmesi uzerine bu sene inanilmaz yukselise gecmis ve liderligi tatmis ve su an lig 2.'si olan sehrimin guzel takimi.
cm'de de harikalar yaratan bir ekip. ligi sürekli tepelerde bitiriyorlar. hayrettin yerlikaya galiba adi, takimin en büyük silahlarindan, balili de öyle. gerci ben her kovulusumdan sonra oyunu yeniden kurdugum da bu sefer isleri saglama alayim diye sivasspor'u calistirmaya basliyorum ve benimle birlikte sivasspor'un da düsüsü basliyor. mecnun otyakmaz mi ne baskanin adi sacked you yazip duruyor bir süre sonra.
memleketimin nadide futbol kulübü. bugün beşiktaş karşısında aldığı galibiyeti tebrik ediyorum, bülent uygun gibi bir hocayı bu takımın başına getiren mecnun otyakmaz'ı alnında öpüyorum.

futbolculara ise söylenecek tek şey bravo. onlardan kat be kat fazla olanaklara sahip takımların ligdeki durumunu gördükçe sevincimden amuda kalkasım geliyor.

bir de çok güzel bir konuya temas edeyim hazır konu açılmışken. şimdi yarın ki gazete manşetlerini tahmin etmeye çalışıyorum da aklıma hep aynı şeyler geliyor.
misal:
http://fanatik.ekolay.net...icleID=11170&CatId=33

yarın tüm gazetelerde beşiktaş kendi sahasında yenildi gibilerinden yazacaklar. bir tane delikanlı gazete de çıkıp sivasspor kazandı diyemeyecek.

biraz da bu yüzden seviyorum sivasspor'umu yakında bu cümlelerin kuruluşunu değiştirecek. anadolu kulüplerine eskiden gençlerbirliği önderlik ederdi. hem futbol başarıları hem de parasal durumu en iyi olan kulüp gençlerbirliği idi. ondan sonra kayseri çıktı biraz daha çıtayı yükseltti, yakın zamanda bir şampiyon çıkaracaklar umarım bu takım bu sene sivasspor olur...
2007-2008 sezonuna iyi bir başlangıç yapmasıyla dikkatları üzerine cekmesinin yanı sıra besıktası inönüde 1-0 geriden gelip 2-1 öne gecip ve cok iyi ataklarla macı bitirmesi bu sezona cok iyi hazırlandıgını bariz bir sekilde gördüğümüz takım...
stadyumda ilk izlediğim maça ev sahipliği yapan takimdir. tabi ozmanlar 3.ligde çırpınırdı. şimdi öyle olmuş ki beşiktaşı istanbul'da yenmek gibi güzel bir hobi edinmiş.
ısrarla ve istikrarlı bir şekilde hayal kurdurmaya devam eden takım..
bazı çekemeyenler insanların ne zaman yenilecek ne zaman zirveden düşecek diye bekledikleri anadolu takımı. ama onların inadına sivas galatasaray el ele şampiyonlar ligine
fenerbahçe nin galatasaray ı yenmesi ve sivas ın rakibi denizlispor olduğu için bu hafta da lider olması muhtemel takım.
sivaslıların tuttukları bir anadolu takımı.
devre arasinda yildiz oyuncularini satmayip en azindan ilk 3'e girmesini cani gonulden istedigim anadolu takimi. ama bulent uygun "mehmet yildiz'i alan $ampiyon olur." aciklamasi yapip satacaklarini coktan beyan etmi$tir.
denizlispor'u 2 0'lık net bir skorla geçerek süper ligde liderliğe yükselmişlerdir.
kaderinin vestel manisa'ya benzememesini temenni ettiğimiz güzide spor kulübü. inşallah çıkışları artarak devam eder. şampiyonlar liginde boy gösteresin oğul.. *
maç bitiş düdüğünün çalmasının üzerinden 2 saat geçmesine rağmen kornalarını susturmayan insanların tuttuğu takım.
emaneti galatasaray'dan devranlan takım.
liderlikleri bir hafta sürecek, emaneti haftaya sahibine geri verecek olan takım.

(bkz: 14 aralik 2007 galatasaray sivasspor maci)