bugün

fenerbahce karsisinda aciz duruma dusen galatasarayin sezon basindan beri yaninda buldugu hakem destegi abartilmazsa, liderligini onumuzdeki hafta da surdurecek olan memleketimin takimi.
09.12.2007 itibariyle gerçekten vay be denecek, galatasaray'ın fenerbahçe'ye yenilmesiyle liderlik koltuğuna yükselmiş, bugünün en iyi anadolu kulüplerinden biridir. helal olsundur. *
bana eskişehirspor'u izliyormuş hissi veren azimli anadolu takımı.
sezon başından itibaren oynadığı 9 iç saha maçının 9 unu da kazanarak 2007-2008 sezonun en iyi iç saha performasına sahip takım ilk yarı için.
ilk yarıyı lider tamamlayan takım. *
Ligi şampiyon olarak bitirmesinin imkansız olduğu takım. bitirecek olsa bile bitirtmezler...
bu yılın ilk yarısını lider bitirebilmiş takdir edilesi anadolu takımı. bir galatasaraylı olarak şampiyon olmalarını canı gönülden istiyorum. işin ilginci tüm fener ve bjk li arkadaşlarımda bunu istiyor. hadi bakalım.
Süper ligin ilk yarısını lider tamamlamalarından dolayı uefa'nın resmi web sitesinde övgü ile bahsettiği istikrarlı takım. umuyoruz 34. haftaya kadar bu istikrar ve başarı sürer şampiyonluk artık 3 takım arasında geçmez. *
genellikle cumhuriyet üniversitesinin ora kafesinde takılan ve kız kesen futbolculardan oluşan kulüp.ayrıca yigidolardır onlar.
Fenerli olsam bile adam gibi takım oldukları için şampiyon olmalarını canı gönülden istiyorum.
ne $ike, ne te$vik, ne hakemler yada futbola b.k sürecek diğer i.neliker.. bu takim alnının akıyla süper lige gelmi$, yürekleriyle futbol oynuyorlar. diğerleri gibi g.tüyle değil. gerçekten ayakta alkı$lanasi, anadolu kulüplerinin yüz aklarından birisi sivasspor. helal olsun. "yıllar sonra bir anadolu takımı $ampiyon olabilir mi? orası cok zor ama, trabzonun yaptığını onlar neden yapmasın?" dediğim süper ligin eğlenceli, renkli takımı.
bugün oynanacak maçta, trabzona fark atması muhtemel ekip.*
genelde bir kac hafta liderlik koltugunda oturup sonra gerileyen anadolu takimlarini dusundukce (bkz: vestel manisaspor) (bkz: kayserispor) , bulent uygun ve ekibinin insani kalitelerine baktikca , her zaman belli ettikleri vatan sevgilerini gordukce daha cok saygi duydugum futbol kulubu.

ama ligin ilk haftasinda ki trabzonspor macina bakiyorum ; yine de hafif bi kizginlik besledigimi uzulerek hissediyorum.nedenine gelince , o gun mac 32 saniye kala tatil edilmisken , mecnun odyakmaz ilk anda cikip : "trabzonspor yonetimi guvenligi tekrar sagladi , simdi hakemi ikna etmeye calisiyoruz , maci bitirelim , sonra gereken resmi islem, federasyon tarafindan uygulanacaktir" demisti .
daha sonra direk 3 puan alma ihtimalini duymus olmali ki , sadece 10 dakika sonra tekrar cikip ; "futbolcularimin can guvenligi yok , sahadan cekiliyoruz" dedi .
daha da komigi , ayni aksam bir spor programina telefonla baglanan mehmet yildiz "....hala yanagim agriyo" diye bitirdi cumlesini . erman toroglu nun tabiriyle domuz gibi futbolcusun be mehmet , yakisti mi sana ? ..
veya koskoca bir kulubu bedavaya alinacak 3 puan icin bu kadar yerlere sermek sizlere yakisti mi ? .

yinede istanbul takimlarindan cok sampiyon olmalarini istiyorum ama affedemiyorum o gunki tavirlari iste .
trabzonspor'u da yenerek liderliğine devam etmiştir.
futboldan anlamayan bünyelerin tez elden şampiyon yaptığı takım.
(bkz: futbol asla sadece futbol değildir).
iç sahada oynadığı 10 maçıda galibiyetle sonuçlandırmış takımdır.
kahve sohbetinde şampiyon olsunlar aylığımızın yüzde 10`nu feda olsun denilen takımdır.

(bkz: sivasspor sms kampanyası)
üç büyüklere kök söktüren Istanbul Buyuksehir Belediyespor karşısında, ilk yarıyı 1-0 önde kapatan takım.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=294372
istanbul büyük şehir belediyesi maçında kavga çıkmıştır ve bir oyuncu kırmızı kart görmüştür.ayrıca sivasspor maçı 2-0 kazanmıştır.
zamaninda manisali bir arkadasa "haftalarca lider kalmak ve sampiyonluktan bahsetmek kendi sehrinin takimi icin nasil bir duygu?" diye sorduktan bikac yil sonra merak ettigim tarifsiz duygulari bana yasatan takimimdir sivasspor.
tılsım ı hala bozulmamış takım. şans şans şans ve biraz da gaz.
süper lige çıktığından beri; fran sergio, hakkı hocaoğlu, murat duman, kalla ve daha birçok stoperi eskitmesine rağmen, her zaman alternatiflerini bulan - ki bu alternatifler gidenin yerini fazlasıyla doldurmuştur.- ve ligin en az gol yiyen takımı olan; yasir gibi takımın banko oynayan orta saha oyuncusundan yoksun olmasına rağmen hala güçlü bir orta sahaya sahip olan; as kalecisi haftalardır oynamayan; balili gibi takımın en önemli 2 oyuncusundan biri olan bir futbolcudan yoksun olmasına karşın her maçtan alnının akıyla çıkan ligin lideri.

bu şartlarda bu başarıyı yakalayan takım, saha dışı müdaheleler olmadığı takdirde, ligi ilk
ikide tamamlamaya yetecek kadar güce sahiptir.
pazar günü fenerbahçe ye 2-0 yenilecek olan takım. bu durumda galatasaray lider olacaktır.
fenerbahçe karşısında ; soğuk havayı avantaj olarak düşünsede bugün ki karşılaşmada hezimete uğramış anadolu takımı.
acil olarak iyi bir kaleci transfer etmesi gereken takım. kaleye direk dikseniz, üstüne gelen topları direk de çıkarır, kaleci üstüne gelmeyen topları da çıkarabilen vasıftaki bir sporcudur. sivasspor kalecisi akın'ın da direkten bir farkı yoktur.