1. 1.
  yufkaların rulolar şeklinde sarılıp, fırında bir güzel pişirilip, üzerine sarımsaklı yoğut (tercihe göre, kimi zaman kıymalı bir sos) ile servis edilen, sıcak yenilen leziz bir karadeniz yemeği. *
  1 ... kedileriseviniz
 2. 2.
  memleketim gümüşhane'nin güzide yemeği.

  yufkalar rulo şeklinde sarılır, rulolar dilimlenip bir tepsiye dizilir ve pişirilir. sonrasında yoğurt ile sosu dökülür; afiyetle yenir.
  1 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 3. 3.
  gümüşhane yemeğidir. bir gün siron yedim ve hayatım değişti. üstüne hiç bir yiyecek tanımam. bu entryi de onun eşliğinde giriyorum. hem de elimle yiyorum. kendimi kaybettim yine sayesinde.
  1 ... m ilginc olsun istedim
 4. 4.
  gümüşhaneliyim ama şimdi bizim yaptığımız biz bunu şöyle yaparız. önce suyu kaynatırız sonra kaynayan suyla çökeleği karıştırırız dökeriz yufkanın üstüne sonra üstüne tereyağı ve fındık veya ceviz rendesi döker yeriz. neden anlattım bunu çünkü nerde okusam her yerde farklı yapılıyomuş onu öğrendim.
  ... kurubaklagil
 5. 5.
  yufkanın fırında kızartıldıktan sonra üstüne şerbet ve yoğurt dökülerek tüketilen bir çeşit tatlı.
  ... brakallasenbenkendimiseverim
 6. 6.
  yeni lezzetim, karadeniz mutfağı olarak duymadım ama kafkas olarak biliyorum. mantıya benzemiyor. ayrıca şerbetlisini denemedim. tavuk suyu ile yumuşatılıp üzerine yoğurtlu sos ve pulbiber sos ile şahane bir lezzete dönüşüyor. migros satıyor galiba ya görmüştüm.
  ... ceylina
 7. 7.
  sol frame'de görünce derin düşüncelere gark eden yemek. tadı güzeldir.
  1 ... electrons love profiterole
 8. 8.
  Karadenize özgü leziz yemek.
  -2 ... mandalinalidondurma
 9. 9.
  Erzincan yoresindeki ismi isirin olan yemek.bol tereyagli efsane olur .
  1 ... los penthos hermanos