bugün

yüksek hacimle nazal (burun) yıkama sloganıyla satılan yararlı aparat. fakat olmazsa olmaz değil, hintliler bu olayın aynısını çay demliğinin içine tuzlu su koyarak ve oradan burunlarının bir deliklerine boşaltarak halletmişler. enjektörle de yapılabilir. olay şu tuzlu s dekonjestan etkilidir. dolayısyla mukozalardaki ödemi çözüp daracık olan sinüz açılma deliklerini genişletir böylece sinüsler boşalma yolu bulur. bir burundan sıkıyosun bu pompayı ağız açık ve onla nefes alıyo olmalısın. bu şekilde diğer burundan taşıp çıkıyor görüntüsü pek iç açıcı olmasa da sonuçları sinüzit tedavisinde en etkilisidir.

işte bu da lota dedikleri (bildiğin çay demliği) aletle burunlarından su fışkırtan senkronize hintli öğrenciler:

http://translate.googleus...c_abRQqTPLaksC6h5Si6p4LpA
bildiğimiz karbonat ve tuz karışımını iyotsuz ve hijyenik diye çok pahalıya satan uyanık bir firmanın icadı. içindeki küçük paketlerde eşit miktarda karbonat ve tuz vardır. yıkama için verilen plastik şişe ise kullandığım kadarıyla pek pratik değil. eczaneden alınacak en büyük boy enjektör çok daha iyi sonuç veriyor burnu yıkamada.
Hintlilerin yüzyıllardır kullandığı neti demliğinin kapitalizm geçirmiş ve biraz süslenmiş halidir. House 8x17 de çeşme suyuyla yapıldığında beyinin etrafındaki hücrelerde amipe neden olduğundan bahsedilmiştir. her ne kadar bir diziyse de senaryo danışmanı olarak onlarca doktorun çalıştığı düşünülünce dikkate alınmalıdır.
Amipi falan bilmem de doktorun antibiyotikle kullanmami soylediginden beri gripten oluyorum. Bunun etkisi nedir bunda bilmem gerci suyu kaynatip hazirliyosun amip olayi biraz uydurma gibi zaten ben deniz suyunu da burnuma ayni sekilde cekerdim kisaca tras isler houseda gecenler. Doktorun dedigine gore asil mesele sisede imis kitindeki maddeyi 1 cay kasigi karbonat ve 1 cay kasigi tuzla kendimiz de yapabilirmisiz.
2-3 gündür kullandığım ama "ulan bu bi işe yaramıyor" dediğim,
en son 10 dakika önce yeniden denediğimde sol burun deliğimden avuç içi kadar kanlı iltihap fırlamasıyla beni hayarete düşüren icat.
nefes almak süper bişiy.
çocuklar için ve polen gibi durumlar ile karşılaştığınızda detaylıca http://www.entrelief.com adresinden görebilirsibiz. ayrıca kullanımında şişesi oldukça pratiktir.
Buğuseptil ile birlikte kullanıldığı zaman garanti burnunuzu açan ürün.