bugün

sincan ilçesinin belediyesidir. bu belediye öyle bir belediyedir ki, hizmet değil eziyet vermetedir.
daha bugun, az önce başıma gelen olayı aynen aktarıyorum:
evimde oturuyor sözlüğüme yazılar yazıyor dinleniyordum, birden bina sallanmaya başladı gürültülerde ardından bu arada saat 22.00 civarları az önce yav işte. camdan aşşağıya baktım, bir iş makinası kaldırımları kazıyor, ama kazmak değil mahalleyi yıkıyor adeta, öyle biraz izledim sinirli sinirli, çünkü saat geç olmuştu ve sessizlik istiyordum, neyse dedim izlemeye devam ederken iş makinası binaya elektrik getiren ag hattını koparmaz mı, cıvvvvv elektrikler kesildi, hadi buyurda bu adamı dövme dedim ve aşşağıya indim. adama dalmadan önce şöyle bir etrafı inceledim, kızgın mahalle sakinleri olanları izliyor bir kıvılcım çıkasını bekliyordu. ve işte o kıvılcımı ben çıkaracaktım. incelemeye devam ettim,iş makinası taşeron bir firmaya ait, adam belli ki burdaki ag hattından habersiz, adamın günahı yok dedim sövmeye başladım buna, bu saatte, bu gorevi veren şirkete. sonra düşündüm ulan bu şirket kendi kendine böyle bir karar alamaz. bunlara, yani şirkete izini veren kim? belediye. sincan belediyesi. şimdi ben kime dalacağım?
lastiklerinizi yarmak için stabilize yolları özel olarak onluk inşaat demirleriyle dolduran belediye.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/sincan-belediyesi/

muhit yenikent'tir. son anda fareğer lastiğim yarılsaydı ananızı sikecektim!