bugün

ulkesini sevmeyen siktirsin gitsin diyenlere verilebilecek en guzel cevap.

veriyorum; siktirip gidemiyorum.

cunkuuu; siktirtmek hosuma gitmiyor, ayrica bildigin gidemiyorum lan, vize, pasaport, calisma izni falan, sike sike universitenizden falan yararlanacagim, hastaneye gidecegim, doktorlardan, ekipmanlardan yararlanacagim, belki maas alacagim burs alacagim, hem de turk oldugum icin hic bir sorun da yasamayacagim. ama bu; bu ulkeyi sevmedigim anlamina gelmiyor arkadas, ve bu ulkeyi sevmiyor olmam bu ulkenin bana bakmayacagi anlamina hic gelmiyor. devletlerin kurulus amaci bu lan, icinde bulunan insanlarin mutlulugunu saglamak. ona gore kurallamalar duzenlemeler koymak. hele ki demokratik cumhuriyetlerde (diktalar ayri muhabbet tabi).

bildigin siktirtmeden gitmek istiyorum, ulan hadi gerekirse siktirip de giderim ama yok, siktritmek de fayda etmeyecek biliyorum ama zamani gelince giderim, gidene kadar etrafimdakileri mutlu etmek icin calisirim, yeterince mutlu olunabilirse eger, severim tabi buralari da...
Açıksözlü bir serzeniştir. Doğrudur bahtı açık olsundur. Anlaşılan gitmeyi istememektedir. içinde ekmek yediği bu vatana karşı olsun mecburiyet veya zaruret kaynaklı bir sevgi beslemektedir.

saygı duyarım ama bu ülkede bi ezilen kendi değildir. her ezilen hakkı yenen de onun verdiği tepkileri vermemektedir.

(bkz: Tepki vardır tepki vardır).

(bkz: az bi sakin ol)

(bkz: anlıyorum çözücez bu olayı)
Bulgaristan' a gideceğim fakat bu istanbul trafiğinde imkansız gibi. hapis kaldık buralarda iyi mi?