evren yaratılmadan önce olduğu mutlak olan kural koyucu etkin saf emir olasılığı.
sihir diye birşey yoktur efendim dedirtir.(bkz: http://www.ilizyon.net)
Hırslarının ve nefretlerinin kölesi olmuş kişilerin, birilerine zarar verme amacıyla başvurduğu karmaşık ritüellerdir. Büyüyü yapanın da yaptıranın da nasibi kesilir, öte dünyada en alçalmış muameleyi görürler.
sihir bir çeşit tosttur efendim. Kadıköy'de sihir adlı bir internet kafede ilk kez yapılmış ve acayip tutulmuştur. O kadar ki istanbul'un her yerinde cafeler menülerine sihir eklemişlerdir. Gençlik bu tadı bir zamanlar sevmiş ama evde de kısa zamanda ve kısıtlı bütçeyle de yapılabilabileceğini keşfedince talep etmez olmuştur. Öğrenci yemeğinin kralıdır sihir. En azından benim gençliğimde öyleydi. Gelelim tarifine. Malzemeler;
- taze ekmek
- ketçap
- mayonez
- mafrgarin ya da tereyağı
- taze kaşar
- isteğe bağlı olarak sucuk, salam, pastırma, jambon *
taze ekmek tam ortasından ikiye kesilir. Yarım ekmek ortadan ikiye ayrılır. iki parçaya da sırasıyla önce margarin sonra mayonez ve ketçap incecik bir katman halinde sürülür. Sürülen bazın üstüne kaşar parçaları ekmeğin tüm yüzeyini kaplayacak şekilde dizilir. Üstüne evde ne varsa türünden şarküteri ürünleri eklenir. istenilirse bir iki dilim domates ve biber de koyularak 10 dakika fırında pişirilir. Çıktığında afiyetle sıcak sıcak yenir. *
sihirli annem dizisinde bi yapılıp bi bozulan hayat bir sihirdir faaliyeti.
büyü, göz yanılması, masalları kuşatan olağanüstü güç, el çabukluğunun marifet sayıldığı beceri, karşı konuşmaz etki, metafizik varlıklarla işbirliği kurma yetisi.