bugün

Geçen sene giriştiğim deneme.

Hayatımın en kötü 3 saatiydi.
dördüncü haftamı bitiriyorum. tam olarak 28 gün. arkadaşlar, hepinize tavsiye ediyorum. gerçekten bırakmalısınız. hatta bırakıp akşamları parkta koşun. arkadaşlar, çok muazzam bir olay.

(bkz: sigarayı bırakmak/#33084182)
2 hafta oldu daha içmeyi düşünmüyorum sigara içme isteği gelince otomatikman aklıma kamu spotu olan sigara her nefeste size zarar veriyor cümlesi geliyor. Lütfen içmeyin.
Yedinci günümdeyim. Kilo almak istemiyorsanız aynı anda diyete girin ve her aklınıza geldiğinde su için.
Sigara bırakılmaz, sigaraya hasret kalınır.
4 gün bıraktım bugün yine 2 tek yaktım sözlük ne yapicam ben.
altıncı haftamı bitirmek üzereyim. tam olarak 41 gün oldu. arkadaşlar, gün saymak çok gereksiz gibi görünüyor olabilir ama gerçekten kolay bir şey değil.

diğer taraftan gün saymanın şöyle bir faydası var: ne kadar uzun zamandır içmediğimi düşünerek irademle gurur duyuyorum ve saçma bir şekilde gülüyorum. arkadaşlar, hepiniz denemelisiniz.

her akşam ya da günaşırı 4-5 km koşmaya devam ediyorum. derin nefes aldığımda ya da nefes nefese kaldığımda öksürmüyorum artık. arkadaşlar, çok acayip bir olay.

hahahaha oğlum çok acayip lan gerçekten!
kardeşim seen.. dumanı bırak diyorsun. aklını alırım senin.
Bırakmak için başlamak gerekir.
severek içiyorum klişesini alnım açık şekilde yaşatanlardan biriyim. fakat bu sıra her nefes alışımda ağzımın çeperi yanıp duruyor. bırakmayı istiyorum fakat 15 yıllık bir ilişki geçmişimiz var kop kopabilirsen. koskoca 15 yıl, dile kolay. çok şey yazılabilir fakat emrah serbesten bir alıntı kafi gelir sanırım anlayana. Karanlıkta nüfus sayımı nasıl yapılır bilir misin? yaşayanlar birer sigara yakar.
Şu an elimde sigara var ama ben bu kararı aldım. Yarın sabahtan itibaren bu iş bitiyor.
iki buçuk yıl önce başardığım bırakma işidir. Hic bir zaman canım istemedi.
Yok öyle bi dünya geri başlar ara vermiştir.
günde 1 paket içtiğimden epeydir düşünüyorum bırakmayı ama bi türlü başaramadım. azalttım azalttım aha tam bitiyor diyecekken başıma bir sorun açılıyor, ben de paketi açıyorum.
Yazın bitime kadar bırakmam lazım. Yoksa okulda çok para harcarım çook.
bağımlıysan zordur hatta çok zordur.
Kolay gelsin.
o işi becerdim ben.. rahatım...

10 seneyi aştım bırakalı...
5 gündür kendime bunu diyorum 1.günün sonunda kendimi "abicim bi rothmans" derken buluyorum
Sakin ol bi sigara yak düşünmeye başla bunu.
sigara alışkanlığı 1 yaşama 2-3 daire parasını duman olarak eşit dağıtabilme becerisidir. Her akıllı yapamaz.
Gereksiz masrafın önüne geçmek adına yapılan eylem. Buradaki masraf para değil ömürdür.
doğru karar vermenin yanı sıra bünyede kaos etkisi yaratır.
3 yıl 6 ay önce yaptığım eylemdir.
imkansız olan olay. Sigarayı beyin bırakır sadece.