bugün

sigarayı bırakmak isteyenlere tavsiyelerdir.

marlboro içiyorsanız bir hafta bahar için.
camel içiyorsanız bir hafta samsun216 için.
winston içiyorsanız bir hafta anadolu için.

kısacası ağzınızın tadını bozacak sigaralar için. için ki soğutsun sizi hayattan. inanın çok faydası olacak. bir bakmışsınız neredeyse bırakmışsınız. deneyin derim.
hayat ve para kurtarabilecek tavsiyelerdir. şöyle ki; 1 saat içerisinde bir paket sigarayı bitirmeye çalışın. zaten 5. sigaradan sonra kusma gibi şeyler başlıyacaktır. sonrası malum bir daha ağzınıza sürmezsiniz şü meredi.
patlıcan yemeği yiyin bol bol.
nikotin forever.
Içmeye devam edin, hatta daha da fazla için.

Bir sabah hastanade kendinize geldiğinizde bir de ameliyat olmuşsanız bir daha sigaraya el sürmezsiniz!
açıkta tütün satılıyor gidin alın paranıza yazık.
yeniden başlayana kadar ne kadar ara vermeyi düşündüğünüzü sorgulayın. ara uzadıkça yeniden başladığınızdaki miktar artıyor.
bağımlılık yapan nikotin değil de, sanki insanın içinde bulunduğu boşluk hissinden kaynaklanıyor gibime geliyor.
görsel

görsel

görsel
her gün biraz daha arttırın içtiğiniz sigara sayısını. yarın öbür gün nefes alamayacak derecede dolu bronşlarla kalkınca artık sike sike bırakacaksınızdır.
en yakın devlet hastanesine gidin, devlet hastanesi diyorum dikkatinizi çekerim, orada göğüs kliniğini sorun, muhakkak gösteren biri olur ve yatan hastalara bakıp geleceğinizi rahatlıkla görebilirsiniz...

tişikler...
eğer çok sigara içen birisiyseniz izmaritlerinizi biriktirip bir kavanoza koyun kavanozu da sürekli gözünüzün önünde olan bir yere koyun belki sigarayı bırakmanıza yardımcı olmasa da en azından gördükçe daha az içersiniz diye düşünüyorum.
sigarayı bırakma niyetinde olan veya içmemeye başlayan insanı gaz verme mahiyetinde olan tavsiyelerdir. herkes ihtiyaç duyar buna.
içkili ortama girmemek, sigarayı düşünmemek, bol su içmek, sigaraya verilmeyen her parayı biriktirip kendini ödüllendirmek...
bırakın!!!
not. şaka bi yana bu işler tavsiyeyle olmaz! kişinin kendinde biter!
sigaralı ortamlardan uzak durun. eğer kullandıysanız ve bıraktıysanız vücut hiç bir zaman o hazzı, tadı unutmayacaktır.
bir hap varmış, bazı şehirlerde (büyük şehirlerde örneğin) hastahaneler ücretsiz vermekte. küçük şehirlerde paraya kıyıp alıyorsunuz. sonuç gerçekten kesin, günde 2 paket sigara içen 3 tanıdığım bıraktı.
çükünüz kulak memesi kıvamına gelirse iş işten geçer. bırakın zaman varken.
kalp ameliyatı olun. ama dertlerinizi aldırmak için.

keyif sigarasını ayrı tutuyorum ona göre.
büyük şehirlerde ücretsiz olarak bahsedilen, ancak tüm şehirlerde artık ücretli satılan hap champix'dir. ancak ben günde 2 paket içerken elektronik sigara ile bu sayıyı 3-4 sigara adetine düşürdüm. siz de deneyebilirsiniz.
dert edinmeyi bırakın. eskilerdende kurtulun.
(bkz: ateş varmı)
parayı toplu vermediğiniz için cebinize olan zararın farkında olmuyorsunuz ama bir camel black içicisi olarak ayda 210 lira sigaraya bir defada versem içim sızlar heralde.
genelde sigara içme isteği oluştuğunda kuruyemiş yenmesi ve sakız çiğnenmesi söylenir.

ne yaptıysam başaramadığım, başaranları ise takdir ettiğim ve kıskandığım durumdur. olmuyor arkadaş!
(bkz: allen carr)
ben "zyban" ile bırakmıştım. üzerinden 8 yıl geçti. bırakmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.
bırakmayın. nasılsa hepimiz ölücez lan, kastırma amacınız ney? sigarayı bıraka kuul mu oluyor? derdiniz nedir?
bırakın arkadaşlar ama çok uzağa bırakmayın. malum bir süre sonra ihtiyacınız olacak yeni paket için yollara çıkmayın.
güncel Önemli Başlıklar