Öğrenciyseniz ve paranız yoksa ve her zaman alıp içemiyorsanız sigarayı bulduğunuz vakit sonuna kadar sömürmeniz normaldir.ewed
Yapılmaması gereken şeydir. Hafiften yanmaya başlayan süngerin leş tadı ağzınıza gelir. Bu çirkinliği bir daha yaşamamak için sigaranın bitmesine 1 cm kala söndürürüm.
en güzel yeri.
bir sonraki adımda filtrenin yenilmesi beklenen harekettir.
günde bir paket ve üstünde sigara içenler için her sigarada bir dip bırakmak ortalama 2 3 dal sigaranın heba olması demektir. günde 2 dal sigara ayda 3 paket sigaraya denk düşer. kısacası sigaranın dibini içerek ayda 3 paket sigara kara geçersiniz.
dokuz kardeşin kavga ettiği yerin tadına varmaktır.
NOT: Sigaranın dibi için bir zamanlar bir büyüğün dokuz kardeşin kavga ettiği yer olarak göstermişti.
babam hep dibini içtiğinde kızardım. "ne var burda da dibine kadar içiyorsun?" derdim. bir gün aldım kültablasından attım ve babam bana neden sigaranın dibini içtiğini inanılmaz bir şekilde açıkladı:"bak evladım sigaranın bu kısmı 7 kardeşin kavga ettiği yerdir." dedi. ben "nasıl yani?" dedim anlamadım başta. devam etti babam anlatmaya " zamanında 7 kardeş bir sigara almışlar * kendi aralarında çeviriyorlarmış. sonuna yaklaşıldıkça huzursuzlanmaya başlamış her biri. hepsi de son kısmı içmek isitediği için kavgaya tutuşmuşlar ee tabi sigara sönmüş gitmiş. ben de boşuna gitmesin dibi diye içiyorum." *
valla sigara içmeden önce aldığım bu cevapla pek tatmin olmamıştım ama şimdi sigara içiyorum ve sigaranın dibinden acayip derecede haz duyuyorum.
ve ekleyeyim yedi kardeşin kavga ettiği yeri heder etmemektir.*
(bkz: tasarruf) hele bir de öğrenci ise bu bünye dibine kadar içmek farzdır haliyle.
en son tabaklarında yemek bıraktıkları dönemin bebeklik dönemi olduğunu düşündürten hareket.
zehirlenmeye doymamaktır.
hem para verip hem de sokaga mi aticam, hem vitamini dibinde ki zaten.
sigara içmeyi bilen insan hareketidir.

korkma kardeşim çek, asıl. yazılarında mı korkuyosun da winston görünceye kadar içiyorsun, sonra küllüğü pislemek suretiyle yapıştırıveriyorsun cigarayı.

işte yukarıdaki üç satırdaki oluşuma katkı sağlamayacak olan adam insanıdır.
atalarımızdan birinin sözüdür:"bir sigarayı bir öküze değişmem,sigaranın dibini iki öküze değişmem."
cay bardağının sonunda kalan tek yudumluk cayın verdiği hazın daha fazlasını verir sigaranın dibi cünkü sigarada bağımlılık yapan maddeler yüzdesel olarak sigaranın dibinde birikmiştir.
(bkz: sigarayı içmemek sömürmek)
tüyü bitmemiş yetimin hakkı kalmasın diye sigarayı sömüren kişilerin yaptığı eylemdir. bu daha sonra alışkanlık haline gelir ve yerden izmarit toplama boyutuna dönüşebilir.
* *
mazoşist bir eylemdir ki insanoğlu zaman zaman bundan haz alır. bu tip insanlar utanmasalar filtreyi bile içecek, bilemedin yiyeceklerdir. bir sonraki aşaması da tabutçu recep'e ölçü yollamaktır.
karizmatik olamamaktır, bu insanlara fakirim fukarayım, iki fırtın lafını ederim mesajı verse de ,iyi bi bakış açısıyla hemen bunu düzelteceğim ,bak şimdi güzel kardeşim dibine kadar içtin mi bu sigarayı ,içtin,karşıdaki kız seni fakir diye tanımlamaz, der ki bu adam tuttuğunu koparır pazara kadar değil mezara kadar gider bunla, e ne duruyorum gidip tanışıyım der, işte böyle güzellikleri vardır sigara içmenin,

ha illah karizmatik mi olacağım diyorsun, o halde sigarayı baş parmağanla ilk parmagının arasına alarak fırlat ve attıktan sonra hiç bir zaman üstüne basma işte bu, karizma paçalarından akıyor...
dudak ve parmak uçlarının yanmasına sebep olan içiştir.
liseli gençlerin gerçekleştirirken müdüre/öğretmene yakalanma korkusu ile kontrolsüzce gerçekleştirdiği hadise, bu durum dudaklarını yakmalarına ve leş gibi kokmalarına neden olur.
sigarasına değer veren onu ziyan etmeyen tiryakinin * * yaptığı çok güzel harekettir.
akciğer kanserine alenen verilen davetiyedir.
dini vecibe
(bkz: israf günahtır)
lise öğrencilerinin her zaman yaptığı faaliyettir. özellikle sadece 1 adet sigara varsa ve o sigaraya 10 tane lise öğrencisinin yiyecekmiş gibi bakması sonucu ortaya çıkan hadisedir.

birde parasının hesabını yapan insanlarda görülür. dudağı yanana kadar o sigarayı içmeyi gelenek haline getirmiş insanlar vardır.
sigaranın en güzel en keyif verici yeri.hatta özellikle o kısım için içilir. **
yine de (bkz: sigara sağlığa zararlı)
zıkkım iç demekten kendimi alamadığım davranış.