bugün

Geleceği söylenen bir zam.
Parliament 32 lira olacak diye okudum ahahahaha.
Bağımlılar düşünsün.
sigara kullanmadığımdan zerre ilgilendirmeyen zamdır.

pardon pardon ilgilendiriyor, etraftakiler bırakmak zorunda kalacak o leş koku azalacak.
Yalan ve asılsız olduğu british american tobaccoo tarafından defalarca dillendirilen yanlış iddia.
drum'a kuvvet.
Benzini geçti vallahi.
british american tobaccoo yalanlamis ben inandim.

isme bak inanilmayacak gibi degil.
ccc tütün ccc.
herkesin (bkz: tütün) kullanımına başlama sebebi. son 2 zammın vergi zammı olmasından ötürü yılbaşında firmaların getireceği zam ile en düşük sigaranın 20 tl ve üzeri olması olağan bir durum.
Yaz ;

Hükümetten tütüncülere müjdeli haber...
iyi olmuş bir zamdır. içenler kudursun.
Sigaraya gelen fahiş zam herkesi vuracak. Yani köprüden geçeni silktiler, geçmeyeni silkmediler mi ? içeni silken, içmeyeni silkmez mi ? Bir sarı öküz daha topal diye verildi. Elde topal öküz kalmadığında, bakalım hangi sağlam öküz kurban edilecek.
bu kadar kısa zaman içerisinde yuh dedirten zamdır. neredeyse %100 zam aq. hayatımızı mahvettiniz orospu çocukları sizi.
Tam sigarayı bırakacakken bu zam iyi olmadı.

Sırf “ ulan ucuzken içtin şimdi pahalı diye bırakıyorsun, ne cimri adammışsın” demesinler diye bırakamıyorum.
ben onceden sigaraya zammi destekliyordum, ama fikrim degisti artik. devlet resmen sigara icenlerin arkasindan bu mallar bu sigarayi birakmaz, vergiyi arttiralim da sunlari bir guzel sikelim demiyorsa adam degilim.

bu kadar zam niye lan, aldiginiz vergilerle ahlatta saray yaptiriyorsunuz amina koyayim, hadi saglik bakanligina falan butce olsa belki samimi oldugunuzu dusunebiliriz.
(bkz: sikin efendiler sikin bayıltıncaya kadar sikin)
Sigaraya 15 tl zam gelecek
Kaynak: götüm.
şükür ki 15 tl olunca bırakmıştım. ayda 400 tl yapıyor ve beni sadece fakirler anlar.
Pis fakirlerin 5 liralik artisi büyüttüğü eylem.

Zıkkım icin geberin.
bu zam değildir.

-ülkede üretim yapmayıp, çıkan bütçe açığını halktan çıkarmaktır.
-ülkedeki belli bir kesimin daha da rahat yaşaması için yapılan satış fiyatı artışıdır.

ama zam değildir.
Bir devlet düşünün geliri sadece vergiden olan, bir millet düşünün devletinin ayaklarının altında olan.

Bizim insanlarımızda kuzu gibi maşşallah ne deseler kabul ediyorlar, ota boka yürüş yapıyorsunuz bir organize olunda bunu protesto edin.
Yetmez ama evet.
bu ay artik zam yok rahat olun ama 1 eylül kara gün.

görsel

görsel
Gelen zamlar aslında devletin halkına zorla devlete bağış yaptırmasıdır. Buradan yola çıkarsak alkol tüketen, sigara içen ve otomobil kullanan tc vatandaşlarının zekat vermesi gerekmeyebilir. Zira zekatımızı direkt olarak devlete veriyor olabiliriz.
Yuh dedirten zamdır.