entry'ler (107)

tiktak neo

aylık abonelik mantığı ile araç kiralama gibi yeni bir şey çıkarmışlar. bu devirde araba almak yerine kiralamak daha mantıklı gelmeye başladı.

nesildennesilekiğılı

twitter'da bugün gördüm bu videoyu. torunun olacağı haberini babalar gününde almak da bir baba için en güzel hediyedir herhalde. ha bir de torun oğlan olursa o zaman o kol düğmeleri bir nesil daha aktarılmış olacak *

merak edenler için linki bıraktım buraya: https://twitter.com/i/status/1404366422143295495

metallica symphony

bir ara furya olmuştu bu senfonik işler. rock, metal grupları senfonik konserler falan yaptılar ama bu işler hiç benlik değil ne yalan söyliyim. ben sevemiyorum bunları. youtube'da, spotify'da falan denk gelirsem de hemen geçiyorum. bence şarkıların ruhu kaybolmuş.

yurtdışı turları

tura turizm'den baya uygun bir fiyata küba turu almıştım fakat pandemi bütün planlarımızı alt üst etti. Ben de iade istemek yerine biletlerimi ertelemelerini istedim. yani düşününce zaten bu parayı tatil için gözden çıkarmıştım ve en azından ileri bir tarihte de olsa küba'ya gidebilme umudum var şu an. umarım yurt dışına tekrar adım atabilirim; son çıkış tarihim 2018'dir, resmen dram.

çocukken inanılan saçmalıklar

tabağımda bıraktığım pirinç taneleri kadar çocuğum olacağını sanırdım.

bitcoinin çakılması

bunun da çıktığı ana bir denk gelemedik. kısa bir süre çıkıyor ki o esnada da bitcoin almak mantıksız diye almıyoruz. sonra çakılıyor. bu sefer de ne gerek var diyip almıyoruz. böyle böyle geçip gidiyor işte.

okul birincisi kızların genel özellikleri

genelde zeki insanlar oldukları için günü geldiğinde mutlaka kendileri ile ilgili de gerekli gördükleri stil vb. değişiklikleri yapıp bir anda "vay be bu kız lisedeyken neydi şimdi ne olmuş" dedirtmeyi başarıyorlar.

yemeği yakmak

yemeği yakmak değil de dibini tutturduğum doğrudur. özellikle çorbaları ısıtırken çok sık yapıyorum bunu. bir an önce kaynasın diye ateşi açıyorum iyice. sonrası malum zaten.

rönesans holding

emporis yılın gökdeleni ödülünü alan türk inşaat şirketi. st. petersburg'daki lakhta center projesiyle almışlar ödülü. gökdelen de 462 metre yükseklik ile avrupa'nın en yüksek gökdeleniymiş bu arada.

merak edenler için haberin linki: https://www.sozcu.com.tr/...er-ile-ronesansin-6149615

fikirtepe

bir dönemin bitirim mahallesi, şimdilerde kentsel dönüşüm sonrası gökdelenlerin yükseldiği yer.

arya stark

dizinin kahramanlarından biriydi ama en sonunda daha neler olacak acaba derken atladı gitti gemiye.

covid 19

çevremdeki herkes bir şekilde ya covid olmuş ya da yakınlarından biri ile temaslı durumda. bana da bulaşmasın her an kendimi kolluyorum ama nereye kadar kaçabilirim bilemiyorum.

donald trump yaayda

son attığı tweet twitter tarafından silinince yaay'a girmiş diyorlar sarı reis için. ciddi ciddi hesap da var yaay'da. meraklısı için link: https://yaay.com.tr/realDonaldJTrump
görsel

satıcı arkadaş

böyle bir arkadaşım vardı lisedeyken. gezi organize etti adam. topladı milleti doldurdu otobüse uludağ'a tatile gönderdi. kendisi son dakika otobüse bile binmedi.

beklenen büyük istanbul depremi

endişeyle bekliyoruz ve beklemekten başka bir şey yapamıyoruz. allah hepimizi korusun inşallah.

gheorghe hagi

türkiye'nin gördüğü gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri.

3 kasım 2020 abd başkanlık seçimleri

tüm dünyanın merakla izlediği seçimler. trump kazanacak gibi görünüyor.

yaay

birkaç gündür sosyal medyada, televizyonda falan her yerde reklamlarını gördüğüm uygulama. fazlasıyla iddialı geliyorlar. merakla bekliyorum.

günaydın arkadaşlar bugün nasılsınız

işteyim. iyi miyim bilmem. umarım sizler iyisinizdir

at yarışları

hep at yarışı izlemek istemişimdir, umarım en yakın zamanda. gazi koşusu çok güzel olurdu