sigara bağımlılığı psikolojik nedenlere dayanır.

eğer bir insan sigara içmek için ya da içerken yapılan tutum ve davranış örüntüsünü içselleştirmemişse boş zamanlarında ya da duygularının ağır bastığı zamanlarda sigara içme ihtiyacı duymaz. çünkü bu gibi durumlardaki sigara içme ihtiyacı tamamen yapay bir ihtiyaçtır.

bu yapay ihtiyacı zihninde yaratmamış olan insanlar sigara içmeye edimsel olarak koşullandırılmadıkları için söz konusu durumlarda sigara içmeleri gerektiğini düşünmezler. bu da boş zaman geçirmede, can sıkıntısında, vb. sigara içmeden nasıl durulabildiğini keşfetmelerini sağlar. sigara içme ihtiyacını zihninde yaratmış olan insanlar ise sigara içmeye koşullu olduklarından dolayı söz konusu keşiflerden yoksun kalırlar.
tam bağımsız olarak.

ilk entryi okuyunca üzüldüm resmen. ciddi bir bağımlılık sorunu. kökeni özgüvensizliğe birey olarak bir sey yapacak cesareti olmamaya dayanıyor.
o sigara elde destek amaçlı tutuluyor. dumanın arkasına gizleniliyor. tamam topluluk içinde tek başına dimdik duracak cesaretiniz yok. ama
insan sevincinin tadını bile sigarayla bozmamalı. yazık yahu.
tertemiz yaşıyoruz. nefesimiz de üstümüz başımız da tertemiz.

ortama girdiğimizde ağır kokumuzu beraberimizde götürmüyoruz. öpüşürken karşımızdakinin midesini bulandırmıyoruz.

sigara içmeyen insan adamdır. sigara içen ise vurduruyordur.
cebimizdekine bağlı olmayarak yaşıyoruz.
gayet güzel yaşıyorlar.
üzerlerinden sigara kokusu gelmiyor. bağımlılıktan uzak daha mutlular.

tavsiye de ediyorlarmış.
asıl onlar içtikleri sigaranın üstünde öldürür yazmasına rağmen nasıl içiyorlar?
Yaşamıyor, bitkisel hayat ağqu.
7 yıl sigara içtim 5 aydır da sigara kullanmıyorum mis gibi tertemiz yaşıyorum.
Geneldw içenler göremiyor pek nasıl yaşadıklarını.
Hele öğretmense tenefüslerde ne yapıyorlar merak ediyorum. Zamanında bir hocamla pavlovun köpeği olduğumuzu konuşmuştuk, Severdim kadını. Zil çalar ve sigara yakardık. Haklıydı.
boş mu dolu mu?
sigarayı götümüze sokuyoruz.

töbe töbe ne alakası var lan sigaranın yaşamakla.
sigara içenler gibi sağlıksız değil yüksek performanslı bir şekilde yaşıyorlar. mesela sen nefes alırken ciğerlerin tam kapasite dolmuyor ya hani sigara içemeyen adam o senin alamadığın nefesi öyle bir alıyor ki tüm bronşları doluyor. anlamışsındır sanırım .
öksürüksüz gayet sağlıklı ve tabiki cebimizde parayla yaşıyoruz.
daha kaliteli.
Sigara içenlere nazarin daha iyi yaşadıkları kesin.
ay aman iyi ki bir sigara içiyorsun sen de. her yerde söyle dur. sogoro oçmoyonlor nosol yosoyor.
görünüşe bakılırsa sözlükte onlarca yeşilaycı var vaktinizi öldürmeyin o zaman burda alın elinize bir broşür kızılayda taksimde sigaranın zararlarını anlatın burada insanların tercihine ve belkide tevk zevklerine bok atmayın goygoyunuzuda başka yerde yapın sözüne içen içer son olarak
(bkz: Marlboro Red) der susarım.
Otobüse binince yanımızdaki bize içinden ana avrat sövmüyor mesela.
Güzel yaşıyorum, leş gibi kokmuyorum öncelikle. Ciğerlerime çektiğim havanın mükemmelliğini hissedebiliyorum.
Ne güzel de yaşıyorlar tertemiz, sağlıklı. Keşke sizden biri olabilsem.
Gerçekten hep merak ederim sigara içmeyen insan ders arasında, otobüs beklerken, sevgilisini özlerken, vize final döneminde, kitap okurken, yemekten sonra sigara icmeden nasıl yaşar diye. Benimde bırakmam gerekiyor gerçi ama benim için büyük bir keyf sigaradan, purodan, nargileden ve hatta pipodan biraz anlarım hepsini hayatımın bazı dönemlerinde kullanmısımdır. Evet bağımlısıyım sigaranın üflediğim dumanda sıkıntılarım gidiyor beynim tazeleniyor gibi oluyorum.
Hatta o kadar abartıyorum ki içmeyi ünide ismimi bilmeyenlerin beni tarif ederken "hani şu marlboro içen deri biker ceketli cocuk"
dediğine bile şahit oldum. işte böyle bi yeri var sigaranın hayatımda.
Küllük gibi kokmayı tercih etmiyorum.
içmeyin aq içiyorsanız bari kaliteli için leş gibi kokutuyorsunuz.
Bağımlı kişinin, bağımsız bir hayat süren kişiyi anlamaması durumudur.

sigara içmeyenler bir maddenin tutsağı olmadan zihni parlak ve daha sağlıklı şekilde yaşamaktadırlar.