bugün

entry'ler (89)

aleyna tilki vs atatürk

Başlıktan, açandan, konu ile ilgili geyik çevirenden utanç duyduğum güya karşılaştırma. Siz hiç utanmıyor musunuz?

öldükten sonra alınacak nickler

Gerçekten şeb-i arus'muş.

türkiye de kitap neden çok okunmuyor

Valla insanlar köle gibi çalışıyor yine de hiçbir şeye yetişemiyor kitap okumak, tiyatroya gitmek, sinemaya gitmek, bir hafta sonu yemeğe gitmek, bir müze gezmek türkiye'nin %70'i için hayal. Ha fırsat verilseydi de en fazla %10'u bunları yapar kitap okur, zihnine yatırım yapardı diye düşünüyorum. Kitap okumak story şebekliği gösterişine döndü. Kitap okumak insanın gerçekten içinden gelmedikçe, istemedikçe yapması zor bir şey. Durumum çok iyi olsa evimin en geniş odasını kütüphane ve okuma odası yapardım sıklıkla rüyama girer bu durum. Mükemmel bir maddi duruma sahip değilim ama ben bir şekilde artırıp en fazla 3 günde bir kitap bitiriyorum. Biraz şans verseniz aslında dünyadaki en zevkli şey kitap okumak, anlardınız.

zengin kız isimleri

Eskiden su, nazlı, pelin vs. isimlerdi şimdi Sümeyye, rümeysa, ecrin...

en lezzetli balık

Mevsiminde levrektir.

yazarların olası ölüm nedenleri

Kalp krizinden öleceğimi düşünüyorum kendimi bildim bileli.

samba vs amigo vs patito

A101 cipsi samba, bim cipsi patito, şok cipsi amigo arasındaki versus. A101 samba olanının Lays ve doritos çakması olanı denedim bariz bir fark yok aksine lays aşırı yağlı a101 çok daha iyisini yapmış bu konuda bir de barbekü soslu olanı denedim fena değildi.

yaşamınızı sorguluyor musunuz

Sorgulardım eskiden uzun zamandır yapmıyorum. Bir kızım oldu o geldiğinden beridir her şey öyle anlamlı, öyle dolu ki sadece onu görmek, tanımak, sevebilmek için binlerce kez tekrar dünyaya gelip gerekirse yanabilirim.

birine vazgeçilmez olduğunu söylerseniz

Rica ediyorum söylemeyiniz.

zall ın hesabının hacklenmesi

Terzinin kendi söküğünü dikememesidir.

ansızın gelen kalpsiz adam rolüne bürünme isteği

Üzgünüm arkadaşlar olmuyor. Ya kalpsizsindir ya da değilsindir. Maalesef bu değişmiyor - miş gibi yapmak da bir süre sonra işe yaramıyor. Bu his gelince geçene kadar sakince geçmesini bekleyin ve düşündüklerinizi unutun gitsin kısa vadede kötüler kazansa da uzun vadede kazanan hep iyilerdir.

bir sözlük kızına şarkı armağan et

https://youtu.be/YP7ghF9pwys

Bugün sen çok gençsin yavrum
Hayat ümit neşe dolu
Mutlu günler vaad ediyor
Sana yıllar ömür boyu
Ne yalnızlık ne de yalan üzmesin seni
Doğarken ağladı insan
Bu son olsun bu son...

hiç uyumadan sabah etmek

Berbat bir his hele de sabahladıktan sonra akşama kadar uyumuşsan gözünü açtığında gece olmuşsa bütün dengen kayar. Kendi adıma söyleyebilirim ki insanlıktan çıkmış gibi hissettiriyor gözümden uyku aksa da akşama kadar uyumayıp gece uyuyup uykumu düzene sokarak toparlıyorum o dönemlerde. Gece çalışmak zorunda kalanların Allah yardımcısı olsun.

eski eşyalarını atmayan insan

Teknolojik açıdan dahil olduğum insan tipi. Ne mesaj silerim ne resim ne de arama kaydı.. Bilmem kaç yıl önce bir yazı çekmişim lazım olur diye hala duruyor. Üşengeçlikten de değil ya bir gün lazım olursa ya da anıdır, kıymetlidir diye...

platonik aşkın karşılık bulması

Muhtemelen aşkın hızla biteceği o ana doğru atılmış ilk adımdır. O aşkı büyüten karşılıksız olmasıdır. Karşılıklı olduğu zaman onun adı aşk olmuyor maalesef ama şanslıysan sevgi oluyor o daha güzel.

gece gece yan daireden gelen kusmuk sesleri

Haftada iki üç kez geceleri tahminimce yaşlı bir kadından duyuyorum bu sesleri ciğeri sökülüyor gibi öğürüyor üzülüyorum da Allah tüm hastalara şifa versin.

çocuklar duymasın dominant teyzenin ölmesi

Meali ben trolüm eksi ile beslenirim, beni acilen eksileyin olan başlık.

ucuz lahmacunların içindeki kıyma

Kalitesine güvenmediğiniz ucuz mekanlarda yemek yemeyin. Bunun başka bir çözümü yok. Gıda teröristlerinin bize gram acıması yok sonuçta para kazansın da sana ne olursa olsun.

kızına hala sevgilin yok mu diyen baba

(bkz: kendi başlığı altında beş entry girmek)

kendimizi küçümsememiz

Katılmıyorum. Tamam bir kısım azınlık yapıyordur bunu ama ortalık herbokologlardan geçilmiyor. Herkes her konuda yetkin, herkes her konuda bilirkişi nerede kendi hatalarını gören insanlar? Naif bir çevrede yaşıyorsun herhalde sayın yazar başka bir açıklaması olamaz.