bugün

Bu ülkede ilk neden sağlıktan çok pahalılığı olmaya başladı sanki.
Çocuklarınız yetim büyümesin, bu yeterli bir neden.
Hiçbir makul neden yoktur ve olamaz; ama illaki bir şey yazacaksam Sadri Alışık derdim. Aynı şey içki için de geçerli :-).

Edit: içmek için, diye okudum. Kusura kalmayın :-).
bırakalı 2 hafta oldu faydalarını say say bitmez.
Sigara çevremizdekilere de rahatsızlık veriyor. Sigara içenler genellikle kokuyor.
Ağzınız küllük gibi kokar. Sevdiklerinize bu zulmü yapmaya hakkınız yok.
kanseri parasını falan geçtim. ağzınızı zımpara teliyle yıkamış gibi bir hisle yaşamak istemiyorsanız bırakmanız gereklidir. gerçekten mi? yediğiniz her şeyin tadının yanmış tütün külü gibi olması hoşunuza mı gidiyor?
Sigarayı bıraktım ve bırakmanın hiçbir yararını görmedim. Kullanırken daha güzel nefes alıyordum.
Puronun tadı ve kokusu çok güzel.
Tek bir neden sayamadığımızdır.
Kanı oksijenden maruz bırakmak, sabahları yorgun uyanmak dinçliği ve enerjiyi kaybetmek nefes nefese kalmak, insanlara pis koku yaymak, sertleşme sorunu, sararmış dişler, sararmış tırnaklar, özgürlüğünü kaybetme ve o pisliği içmeyince kötü hissetmek daha da uzar gider.
çok pahalı. tek bir dalı bile en az 1,5 tl. yarım litre su alırken bile 2 kere düşünüyoruz.
sevdiklerini pasif içicilikten korumuş olmak.
Pahalı
Sağlığa zararlı.
alkol almamak.
(bkz: damar tıkanıklığı)
içenle içmeyen arasında 5 dakika oynuyor.
Erken ölmemek.
sağlığa zararlı olması.
Kalkmıyor diye bir söylenti mevcut. Beni etkilemiyor o halde.
Ben kullanmıyorum,
Ve Bir çok nedenim var.

Zararlarına vakıf olmam,
Günümüzdeki malum fiyatları,
Dumanı,kokusu..

Veya yaşadıklarımdan ötürü, Düzgün bir nefes alabilmenin değerini biliyor olmam..

Gibi gibi..

Aynı şekilde kullananlar için de bir çok neden var,
Tercih meselesi.
Cinsel isteği tatmin edebiliyor olmak.

Sigara içmeyince ayrı bir haz veriyor cinsellik. Ama aşırı abazanlık çıldırtabilir giderecek bir eş yoksa.

Zaten sigaraya başlayan ergenler ekseriyetle tatmin edilemeyen cinsellikten dolayı başlıyor.
Sigaraya vericeğim parayı yemeğe veririm.
insanda zaaf haline gelmesi. Gereksiz bir bağlılık duygusu oluşturması. Evet.
Herkes söylemiş ama gerçekten bir daha söyleyeceğim koku…
Saçlar, eller en fenasıda ağız…
Buram buram sigara kokusu…çok kötü.
Bir de hep kahve ve çay ile içile içile dişler sararmış o ağızda kahve sigara karışımı değişik bir koku…of..tamam yeter bu kadar.
son zamlardan sonra 1 paket alırkenki cüzdanımla bakışmamın yaşanmaması için.