bugün

entry'ler (31)

ortopedi ameliyatındaki skandal görüntü

olum bu ne lan. o bacaktan daha hayır gelir mi? kesip atsınlar daha iyi.

ayrıca sayın anasıyla cima eylediklerim, gülünecek ne var? "işte budur artık hasta bir ay boyunca bu acıyla uyuyamaz!" diyerek kutlamamı yapıyorsunuz?

Edit: bu editi koymam gerekmesi bile utanç verici olsa da, gülüyor diye kızdığım adamlar videodaki doktorlar. neden her şeyi kendi üzerinize alınıyorsunuz?

düzce depreminde gözüken ışık patlamaları

daha mantıklı olanıysa trafolar patlamış olabilir.

entarisi dım dım yar türküsünü seven insan

bazen kafa dağıtmak için veya kutlanacak bir şey varken çok iyi gidiyor.

ayrıca siizz bizim milli değerlerimizle alay mı edersünüz? vurun kellesünüü.

edit: sayende aklıma geldi dinledim, keyfim yerine geldi teşekkürler.

ihanetten geri kalan

kötülüğe itilmiş insanlar ordusuna katılan çömez kötü.

sigara içmemek için 1 tek neden

kanseri parasını falan geçtim. ağzınızı zımpara teliyle yıkamış gibi bir hisle yaşamak istemiyorsanız bırakmanız gereklidir. gerçekten mi? yediğiniz her şeyin tadının yanmış tütün külü gibi olması hoşunuza mı gidiyor?

iş yerinde uyumak

iş saatindeyse püü saygısız tembeller dedirtir ama eve gitmeye vakti olmayan bir modern köleyseniz sadece geçmiş olsun demek istiyorum.

depremin bitmesini beklemek

birinci katta oturuyorum. on saniye sürmez dışarı çıkmam. çök kapan falan yaparak yıkıntının altında kalmaktansa, ben inene kadar merdivenlerden birisinin çökme ihtimalini göze alırım. indiana jones'taki tuzak merdivenleri değil sonuçta birdenbire toza dönüşmeye başlamayacak ki zaten en fazla on basamak var. ha ama ikinci kat ve üstünde oturuyorsanız mecbur korunaklı bir yerde saklanmanız şart.

ev yapımı pizza

eğer gerçek malzemelerini alırsanız restoran pizzasından farkı olmayacak pizzadır ama gidip Mozzarella yerine kaşarla, pizza hamuru yerine de poğaça hamuruyla yaparsanız bir boka benzemez, yanmış kaşar üzerinde yanmış sucuk yerken "bunun tadı neden kömür gibi?" diye düşünürsünüz.

ideal banyo yapma sıklığı

yazın her gün bir kez en az yaparım hatta bazen sabah akşama da çıkar. sonuçta hijyen önemli. kendimi pis hissettiğimde asla rahat rahat oturamam ben, en kötü üstümü değiştiririm ama kışın haftada üç idealdir fazlasında hasta olmanız olasıdır.

probis vs çokoprens

çokoprensin tek atacağı kapışmadır. çokoprens bir kere çok düz sade bir tadı var. oysa çokoprens öyle mi? çikolatasındaki o muz aroması, boğazı kurutmayan kurabiyesi ve her şeyin yanına mükemmel uymasıyla bir başyapıttır. bisküvilerin lideridir. adamdır adam!

normal sözlük moderasyonunun android den oluşması

androidler en azından hemen cevap veriyorlar. adamlara bir soru soruyorsun bir haftada anca dönüyorlar.

normal sözlük ün açıkça çöpçatanlık yapması

normal sözlük kafamı karıştırıyor zaten. bir yandan çok kaliteliyiz, küfüre dahi izin vermeyiz diyorlar., bir yandan bu tarz başlıklarla dolu. orada da yazıyorum çünkü cidden kaliteli insanlar var ama sadece orada yazılacak kadar kaliteli bir ortam yok. normal sözlük kaliteli insanlar ve sevgili arayanlar olarak ikiye ayrılmakta.

örnek:

https://normalsozluk.com/...tinder-uygulamasi--129429

birinci kattaki evine asansör ile çıkan kişi

her türlü masrafına ortak olduğu için isterse kamp kurma özgürlüğüne sahip olan kişidir.

çaylaklık süresi

ortalama 10 günün sonunda bugün çaylaklığım bitmiştir, tüm ulu halkına hayırlı olsun.

masum sokak köpeklerini hedef haline getirmek

sokak köpekleri masumda kuduzdan ölen çocuklar mı kötü?

https://www.birgun.net/ha...t%C4%B1n%C4%B1%20kaybetti.

müdür müdür müdür

gördüğümden beri beş dakikadır istemsizce tekrarladığım kelime öbeğidir. ağzımda tekerleme misali dönerken başımda dönmeye başlayınca durmam gerektiğini fark ettim.

süpermenin kafasının çalışmaması

zaten bence en dandik süper kahramandır kendisi.

-insanları etkileyecek ne bulursak biraz koyalım
+e ama bu yenilmez oldu
-onu da uydurma bir taşla hallederiz

denilerek oluşturulmuş bir karakter; ama tabii şöyle bir gerçekte var ki kendisi ilk süper kahramanlardan birisidir. o yüzden doğal karşılamak lazım. savaştan çıkmış insanlığa moral aşılayacak bir şeyler gerekiyordu sonuçta.

zengin hissettiren fakir hareketleri

benim için hiç ihtiyacım yokken migros'a gidip limonlu soda almaktır. ara ara yaparım ve her yaptığımda istemsiz bir güç hissi uyandırıyor bende. tabii sonrasında çocuk parkında sodamı bitirip metrobüse binerek eve gidiyorum.

10 kasım

normal şartlarda duygusal birisi değilimdir. kimler kimler öldü ve ölüm günleri geçti bir damla göz yaşı gelmedi gözlerime ama her 10 kasım'da içim burkuluyor, gözlerim doluyor. yine aynı oldum, içim buruk ve hüzünlü. Bunun nedeni belki onun ilkelerini yeterince yaşayamamak belki de onun yokluğunu kabullenememektir bilmiyorum ama şundan eminim ki ben normalde gözleri dolacak bir insan değilim.

10 kasımda chp nin haline üzülmek

her zaman derim zaten. Keşke chp'nin başında Atatürkü biraz temsil edebilecek biri olsaydı. o zaman herkes ortak bir paydada birleşebilirdi.