bugün

sigara paketleri üzerindeki uyarı yazılarının en yaygını ve en komiğidir. sigara içmenin öldürdüğü yönünde bir görüş bildirir. sigara içmek öldürür, tamam, anladık ama sigara içmeyenlerin ölmeyeceği gibi bir imaya geliyor sanki. resmen kafa buluyorlar içiciyle.

karbon fiber olduğumu iddia etmiyorum, sigara içiyorum ve öleceğim.

istersen geceleri yatmadan önce dişlerini fırçala, ballı süt iç, götüne yumurta akı sok. ya da ne bileyim daha yaratıcı bir şeyler bul. ama sende öleceksin. o da ölecek.

(bkz: rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi)
eksik önerme. "sigara içmek sürüne sürüne ölmek istemektir" şeklinde değiştirilmelidir. *
(bkz: he de geç)*
yanlış önermedir. doğrusu; sigara içmek erken öldürür ya da sigara içenlerin ciğerleri sikilir gibi olmalıydı.yine de vazgeçmem;

(bkz: winston)
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
hayat da öldürür.
gereksiz bir sigaradan vazgeçirme cümlesi, sigaraiçenler ve sigarasevenler olarak kıçımızla gülüyoruz biz bu cümleye.
al birde burdan yak, sigara içmezsen sağlıklı ölürsün...
tiryakiysen içmemek çevrendekileri öldürür.
daha caydırıcı önermeleri de mevcut,sigara içmek ağrılı ve yavaş yavaş ölüme neden olur gibi.
ama yaşıyorsam...
ecelin geldiyse öldürür.
(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
-yiğenim kaç senedir içiyorsun daha yaşında genç?
-abi orta okuldan beri içiyorum.
-sigara zararlı bilmiyor musun? adamı öldürür.
-sigara içmeyen ölmüyor mu!
sir winston churchill'in neredeyse kolum kalınlığında puro(günde 3 adet) içtiğini,
neredeyse uyanınca viski ile güne başladığını
ve ayrıca değişik bir eğilimi olduğunu;
ama tüm bunlar yanında 91-92 yaşında vefat ettiğini duymuştum.
Bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etme ihtiyacı hissetmedim; devamında bir sigara daha yaktım...
(bkz: otlakçılık süründürür)
günümüzde ölümünün hangi kanser türünden olacağını bilmek isteyenlerin tercih ettiği yöntemdir. bile bile ölüme gitmektir.
yemekten sonra, çayla kahveyle birlikte orgazmdan sonra içemicek olduktan sonra 5 yıl fazla yaşansa ne olur. zaten o fazladan 5 yılda şekerdi tansiyon gırla hastalık olacak yine ne yediğinden ne içtiğinden zevk alacaksın e zaten seks desen zaten anılardan ibaret olacak. bokunun çıkarılmadığı müddetçe tabi kişiye göre değişir miktarı sigara sağlıklı bişey olmasa da görece güzel bişeydir.
tamam sigara içende ölecek içmeyende sonuçta ikiside toprağın altına girecek ama biri kıvrana kıvrana ölecek diğerei gayet sakin bir şekilde.
sigaraya verdiğin parayı çöpe at, daha iyi. en azından sağlığın zarar görmemiş olur. yani çöpede atmada parayı neyse.
isyancı liselileri keyiflendiren başlık
görsel
bir zamanlar babamın "içersen öldürürüm" tespitini doğrular.
sigara kayıptır.
sigara ayıptır.
içende ölecek, içmeyen de. gerçi o reklamlar şöyle olmalıydı.

(bkz: sigara içmek erken öldürür)
sen içersen ölürsün, sen içersen ölürsün, sen içersen herkes ölür!