bugün

kemal sunal'ın gerzek şaban filminden bir replik. devamında; 'gülenler de içmesin. tek ben içeceğim' der.
sözlüğün yeni takıntısı.her olayın sonuna cuk oturuyor o ayrı.bir diğer örneği için.

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)

(bkz: sürekli kullanıyorlar efendim durduramıyoruz)
http://www.youtube.com/watch?v=RBtgkjNAAbY
gerzek şaban adlı filmde geçen efsanevi replik. rakı sofralarında ortamı şenlendirmek için esmer arkadaşlara söylenen söz.
her izleyişimde yarıldığım repliktir.
genelde ortamda çabuk sarhoş olan biri varsa ona söylenen söz mükemmel bir kemal sunal repliği.
sözlük içerisinde başlık sıçan bazı yazarlara karşı kullandığım, rahmetli kemal sunal'ın repliği.
içen arap'tan çok çekmiş kişi söylemidir.
gemide filmini hatırlatan replik.
(bkz: serbest çağrışım)
ne zaman izlesem güldüğüm replik. sözlükte bakınız olarak verilmesi de tebessüm ettiriyor bazen.
bir başkası yaptığında kimsenin gülmeyeceği, kemal sunal yapınca unutulmazlar arasına giren replik.
replik içeriğinde de söylenildiği gibi, boku çıkmaya yüz tutmuş replik..
Bana her duyduğumda yahut bi' yerlerde her okuyuşumda kahkahalar attıran cümle.
komik ve kullanışlı bir söz. sözlükte, abartan yazarlara karşı güçlü bir silah.
komik ve hoş bir bkz dir.
içki masasında arkadaşını gaza getirmek için söylenecek söz.
savaş nedeni olarak görülebilir ve doğrudur da fakat bütün savaşların nedeni din değildir.
kemal sunal ın gerzek şaban adlı filminde yer alan efsanevi repliktir. günlük hayatta da kullanılabilitesi yüksektir.

-olm okeye dönüyorum bırak bana oyna.

-olm sen bitme bokunu çıkarıyosun sonra. *
müthiş bir kemal sunal repliği daha.
bazı zamanlar arkadaşlarımdan sıkça duyduğum kemal sunal klasiklerinden. e ama yeter artık, güldük ettik eğlendik de alınıyorum bir yerden sonra.
serbest çağrışım kurbanlarına atfen. (bkz: arap sen sikişme bokunu çıkarıyorsun) *
kemal sunal'ın unutulmaz repliği.

http://www.youtube.com/watch?v=RBtgkjNAAbY
bizzat şahit olduğum olaydır ve felaket derecede korkutucudur. resmen 'bokunu çıkartmak' deyimini görüyorsunuz. önüne gelene yavşamalar, takip etmeler, çiçek göndermeler..utanmasa peçeteye şarkı yazıp yollayacak bir de söyletecek onu orada.
izin vermesinler efenim bunlara, içmesinler.
(bkz: celal yonat)
Kemal Sunal repliği. günümüzde kafası güzel insanların açabileceği başlık altlarına gizli bakınızla muhteşem gidiyor bu söz.