bugün

Tütün keyfi almak.
Bir tür psikolojik rahatlık hissi olabilir. Sigara kullanmayan biri olarak bu konuda yorum yapmam ne kadar doğru orası tartışılır.
Çoğu meraktan bir fırt çekip tiryakisi oluyor. Bazı mallarda sırf havalı görünmek için içiyor ki onlar taşınılabilir mal sınıfı kişilerdir.
Son zamanlarda iyice arttı bu yasağın çözüm olmadığının en iyi örneği. Millet dışarı çıkmaya üşenmiyor sigara içiyor. Elektronik sigarala kullananı da görmedim millet paket alıp yakmayi falan bisey sanıyor herhalde. Son zamanlarda nasıl ortamlara girdiysem hepsi tiryaki zaten insan kendini toplumdan soyutlamazsa günahkar olur çıkar bu çok açık bişey.
kendi adıma söyleyeyim, hava atmak için içiyorum oldu mu?
artislik olsun diye!
burnumdan duman çıkarıyorum!
sarılacak en güzel şey. en azından niyeti belli.
Bosluk hissini doldurmak. Yani icmeyenler ben gibi uzulunce sıkılınca yemek falan yer cips yer ne bileyim cikolata yer. Sigara icenlerde sigara iciyor. Keyif sigarasini icenlerin amacini bilmiyorum ama. Hele su orgazm sigarasini hic anlayamiyorum. Ayrica bi amaclari oldugunu sanmiyorum. Mesela dedigim gibi ben nadir icerim ama suan biri gelip djarum black verse ayni anda 10 tane yakarim.
Kuran indiğinde sigara bilinmiyor olduğu için haram olmadığını iddia etmektir.
mallıklarını başkalarına göstermekten zevk almalarıdır.
Kafa mı yapıyor napıyor merak edilendir.
bağımlılığını beslemektir.
ben içiyorum ve kendimi kandırıyorum.
Benim gibi intihara götü yemeyen insanlarin, bu eylemi zamana yaymasidir. Korkakliktir ama napcan? Kendimi asmaya gotum yemiyor. Etrafta tabanca falan da yok. Ben de dayaniyorum sigaraya.
Büyük ihtimalle ısınmak için içerler ama bu kocaman bir yanlıştır çünkü akciğeri bitirmekten başka bir özelliği yoktur bu meretin.
Hayatın zorluklarından kaçıp sigara içmenin zevki içinde yavaş yavaş köleleşirken uyuşmak.
Bağımlısı olmayı ben de çok isterdim.
Bütün sigara stokunu bitirip siz ve sizin çocuklarınızın sigaraya başlamasını engellemek. Çok iyi insanlarız be.
ilk başlarda bir heves ve ergen grubu içerisinde kendine yer edinmekle başlar. Bir özenme durumu ve büyüdüğünü etrafa kanıtlama çabasıdır sigaraya başlamak.

Ancak içildikle içme aralığını sıklaştıran bir tiryakiliğe dönüşür. Öncelerde aldığı keyfi zaten artık almamaktadır tiryaki.

Amma velakin kimse kabul etmese bile en yaygın kullanılan yasal uyuşturucunun ağına düşmüştür insan ve çıkmak sigara içmeyenlerin dediği gibi öyle çok kolay değildir.

Tanım: uyuşturucu bağımlısı olmak sebebiyle içmeye devam etmek.
birçok kullanıcıdan "içmediyim zaman ellerim titriyor" şeyini duymuşluğum vardır. şimdi 12 sene kadar ben de içtim bu zıkkımı ve bırakmak isteyip "ellerim titriyor, sinir basıyor, kafamı toplayamıyorum" diyenler bilsinler ki tüm bunlar zaten bu sigarayı içtiğiniz için oluyor. ilk bıraktığım 1 ay boyunca bana da oldu bunlar. kafamı toplayamıyor gibiydim. istemsizce ellerim sigara arardı. azcık strese girince hemen bakkala, markete dikilirdi gözlerim paket alayım mı diye.

bu sene 10. senem bırakalı. ilk 2 aydan sonra hiçbir şekilde aramıyor, sormuyorsun. şimdi yalan konuşmaya gerek yok sigara içerken keyif alırdım. birçok kişi alır zaten buradaki tek amaç zaten keyif. yalandan bir rahatlama hissi veriyor sanki uyuşturucu almışsın gibi vücudun rahatlıyor gibi. en çok da yemekten hemen sonra veya çay kahve içerken. ancak bunların hepsi vücudunun sana oynadığı bir oyun sadece. bırakın 6 ay sonra dönün bir geriye bakın sizler de göreceksiniz tüm o rahatlamanın vs yalan olduğunu.