bugün

entry'ler (40)

namus iki bacak arasında aranmaz diyen kızın beyni

sıradan bir beyindir. aksini iddaa edenlerin de sıradan beyinleri vardır. insanları bizim düşündüğümüz yönde düşünmüyorlar diye beyinsiz ilan etmemek gerekir.

günün tek cümlelik özeti

dostun canı acımış gönlüm yine hoş değil.

sözlük yazarlarının itirafları

bazen durduk yere bütün neşem kaçıyor böyle sıfatsız mutsuz bir insan oluveriyorum. sebebini bende bilmiyorum ama öyle oluyor. mesela geçen akşam askerden yeni gelen arkadaşım, istanbula üniversiteye gidecek arkadaşım ve ben oturmuş bira içerken birden bütün neşem kaçtı. allahtan fazla üstelemediler de bütün gecenin içine etmedim. depresyona mı giriyorum acaba?

özgürlük nedir sorunsalı

günümüzde varolmayan bir kavram özgürlük. çünkü modern dünya kapitalist sistemle ilerliyor. bu da insanların hayatlarına devam edebilmesi için üretmesini ve tüketmesini gerektirir. tüketmek için paraya ihtiyaç vardır ve bu para yine üreterek kazanılır. üretim olması için düzen gerekir ve düzen insanı sınırlar. belki 0-7 yaş arasında iken özgür olduğumuzu iddaa edebiliriz ancak hayatımızın geri kalan döneminde bir çarkın dişlisi olmak durumundayız.

alex de souza nın türk vatandaşı olması

mantıklı bir önermedir. zira fenerbahçe'den selçuk şahin milli takıma davet edilebiliyorsa alex'in davet edilememesi saçma bir durumdur.

edit: imla.

hala iphone 4 ü olmayan yazarlar

samsung s8500 wave almak varken gidip iphone4'e yüklü bir miktar para vermeyen yazarlardır.

aşık olamamak

mevcudiyetine inanmadığım tabir. nasılki aşık olmak elde değilse aşık olamamak ta elde değildir. kendimizi kapatınca ya da "ben aşık olamıyorum/olmuyorum/olmak istemiyorum" tarzı cümleleri 40 kez kurunca bunu engelleyemeyiz.

tehlikeli ad soyad kombinasyonları

kutsal taş.
bizzatt kendi adım efendim. gora filminden sonra "kutsal taşa tükürdü" repliğini çevremden bol bol duymaktayım.

iş görüşmesinde karşınıza çıkabilecek sorular

bir işe başvurulduğunda sorulan sorulardır. bir çok örneği mevcuttur. "arkanızdaki duvar ne renk?" gibi bir soru alırsanız dönüp arkanıza bakmayınız.

fenerbahçe ye büyük hakaret

paok taraftarlarının gerek istanbulda gerek resmi sitelerinde yaptıkları yakışıksız davranışlardır.
"türküm" diyen herhangi biri paok taraftarıyla kardeşlik yapmaz. ama nedense bazı fener taraftarları inatla 3-5 kendini bilmez beşiktaş taraftarının yaptığı salaklığı bütün beşiktaş tararftarına mal etmekte (bkz: (#9185276)) ki bu da gayet yanlış bir davranıştır.
şimdi biz kalkıp diyor muyuz "ey fenerbahçe taraftarı! hem bu dandik takıma yenildin rezil oldun, ülkemizi de rezil ettin hemde saraçoğlunda pkk bayrağı açtırdın." demiyoruz. demeyeceğiz. çünkü biz beşiktaşlılar fenerbahçenin bir avrupa ligi maçı kaybetmesine ve elenmesine hele ki bir yunan takımına elenmesine üzüldük. en iyisi siz fenerbahçe taraftarı da üzülün hatta sorunları çözmeye çalışın. ama lütfen artık beşiktaş taraftarına çamur atmayın. sizi çok aciz gösteriyor.

fransa olmasaydı türkiye nin yarısı kürdistan dı

yanlış bir önermedir. konuyu açan yazar, biz oraları gezmesek,aklısıra yedirecektir. atatürk'ü takip etmeye yemin etmenin kötü bişey olduğunu da vurgulamıştır yazar.

fenerbahçe ye büyük hakaret

paok taraftarlarının gerek istanbulda gerek resmi sitelerinde yaptıkları yakışıksız davranışlardır.
"türküm" diyen herhangi biri paok taraftarıyla kardeşlik yapmaz. ama nedense bazı fener taraftarları inatla 3-5 kendini bilmez beşiktaş taraftarının yaptığı salaklığı bütün beşiktaş tararftarına mal etmekte (bkz: (#9185276)) ki bu da gayet yanlış bir davranıştır.
şimdi biz kalkıp diyor muyuz "ey fenerbahçe taraftarı! hem bu dandik takıma yenildin rezil oldun, ülkemizi de rezil ettin hemde saraçoğlunda pkk bayrağı açtırdın." demiyoruz. demeyeceğiz. çünkü biz beşiktaşlılar fenerbahçenin bir avrupa ligi maçı kaybetmesine ve elenmesine hele ki bir yunan takımına elenmesine üzüldük. en iyisi siz fenerbahçe taraftarı da üzülün hatta sorunları çözmeye çalışın. ama lütfen artık beşiktaş taraftarına çamur atmayın. sizi çok aciz gösteriyor.

26 ağustos 2010 avrupa da kara gece

avrupa liginde gruplara kalma mücadelesi veren 4 "büyük" takımımızın 3'ünün elenmesiyle biten gece.
sadece elenenlerin değil, devam edenlerin de şapkayı kucaklarına koyup bazı şeyleri idrak etmeye çalışmalarını gerektiren bir gece.

26 ağustos 2010 fenerbahçe paok fc maçı

beşiktaşlılarında sonucua en az fenerliler kadar üzülmesi gereken maç.
not: beşiktaşlıyım ve üzüldüm.

asla alamayacağı arabanın özelliklerini bilen ezik

ezik olarak nitelendirilmemesi gereken kişidir. bir hayali benimsemek eziklik değildir. sahip olduğundan daha iyisini arzulamayan insanın vizyonu kısıtlıdır. hayallere sahip olan ve bu hayallerini gerçek yapmak isteyen insanlara ezik demek ise tamamen yanlıştır.

udi

ud çalabilen kişiye verilen sıfat. akla coşkun sabah'ı getirir.

üniversite öğrencilerinin yiyip içip seks yapması

söz konusu olmayan durumdur. lisedeyseniz hiç boşuna fantastik düşünceler içersine girmeyin.

sünnet olmanın sağlık dışında anlamı olmaması

sünnet olmak islamın ya da imanın bir şartı olmadığından islamla bağdaştırılmasını doğru bulmadığım için katıldığım bir önermedir. ama sağlık anlamı bile olunmasını elzem kılar. ayrıca kriteri et parçası olmayan birinin sünneti, kendisi olsa da olmasa da takmaması gerekir. şahsen sünnetsiz adama kız vermemenin bir türk adeti olduğu kanısındayım. eğer bu kanım doğruysa başlığı açan arkadaşımın problemin kaynağını yanlış yerde tespit ettiği sonucu ortaya çıkar.

kırolardaki aşırı özgüven

sahibi olmadığım özgüvendir. her ne kadar yüksek sayılabilecek bir özgüvene sahip olsam da hatunlarla tanışmak için kıro özgüveni gerekiyo.*

ramazanın bitmesini iple çekmek

ülkem insanının ramazanda gösterdiği tepkileri ramazının kabahati sayan birinin söyleyebileceği bir söz.