1. 1.
  yaşadığım şehirdi kısa bir süre öncesine kadar. tarihi olarak görülecek bişey yoktur ama masaj salonları ve gece klüpleri çin ortalamasının üstündedir. shekou gidilmesi görülmesi gereken bir yerdir.
  1 ... chenglong
 2. 2.
  senede 2 haftası çok soğuk geri kalanı nefes aldırmayacak kadar sıcak boğucu şehir. öte yandan çinin en yaşanılası şehridir.
  ... deneme bir iki
 3. 3.
  dört dörtlük yemyeşil bir şehirdir. refüjlerdeki bariyerlerin üstünede saksı içinde çiçek yetiştiriyorlar, o kadar yani.
  ... billyhalleck
 4. 4.
  12 milyon nufusu ile , dunyanin en kalabalik 15. Sehridir. Kaynak : wikipedia.org
  ... hypno35
 5. 5.
  hong kong'a uzaklığı 40 km olan ve hızlı tren ile geçiş yapılabilen gökdelenler ve kalabalığı ile ünlü teknoloji devlerinin yer aldığı merkezi bir şehirdir. zte, huawei ve foxconn gibi firmaların genel merkezleri de bu şehirde bulunmaktadır.
  2 ... lucky strike
 6. 6.
  hong kong'tan en hızlı ulaşımın east rail line ile mümkün olduğu çin'in zamanında honk kong'a alternatif olarak kurduğu ticaret şehridir. özellikle cep telefonu ve aksesuarlarının türkiye fiyatıyla karşılaştırdığımızda oldukça uygun olduğu, günlük yaşamın ise türkiye seviyesinde pahalı olduğu şehirdir. dünyanın önemli eserlerinin kopyalarının bulunduğu window of the world bu şehirdedir.
  ... herkush
 7. 7.
  devasa bir toprak kaymasının yaşandığı şehir. felaket.
  http://www.liveleak.com/view?i=cd1_1450608882
  http://www.liveleak.com/view?i=45f_1450609010
  ... i m a fucking matt damon
 8. 8.
  silikon vadisi yazılımda neyse donanımda çindeki bu şehir de öyledir.
  ... tenete
 9. 9.
  39 milyarderin olduğu şehir.
  ... recomax
 10. 10.
  taksilerin elektrikli olduğu Çin şehri.
  ... recomax