bugün

fox kidsin en bi güzel çizgi dizisidir. yuh asakura isimli şaman gencin maceralarını anlatmakla birlikte olaylar hiç tahmin edilemeyecek kadar büyür. 8 kere tekrarlanmasına rağmen son bölümlerini seyredemediğimden, içimde ukte kalan şeylerden biridir. dizideki jun karakteri beni benden alır o derece... kendimi de rio ya yakın bulurum... serseri, yakışıklı, kızlara düşkün...
Güzel hadisedir, ayrıca Japonya'da manga sı vardır.Yoh Asakura ve arkadaşlarının şaman kralı olma çabası sonucu ortaya çıkan maceralarını anlatır, pokemon tarzı birşey gibi gözükse de kesinlikle çok çok daha keyif verir ve Zeke'nin karizması bünyeye oh bebek dedirtir..
2 sezon toplamı 64-65 bölüm olmakla beraber, animelerin animesidir.. Len'i kendime karakteri bakımından yakın bulurum, 5'li lili ekibini de o güzelim animede gereksiz görürüm,o ayrı..
500 yılda bir yapılan şaman turnuvasında kazanıp şaman kral olmak isteyen şamanların hikayesidir. herkesin farklı bir amacı vardır. ancak sonunda bütün amaçlar yoh'un zek'i yenmesi yolunda birleşir.
konusu ilk başta basit görünsede devam ettikçe güzelleşen animedir.sonlara yaklaştıkça karakterler iyice kendilerine bağlarlar.sonu çok önceden belli olsada her bölümü aynı heyecanla izlenir
Yeni sezonunun çekilmesi için bin tür çaba verip sonrasında ümidimi kabetmeme neden olan anime.
internette sadece ilk 24 bölümünün bulunduğu, geriye kalan 40 bölümün hala bulunamadığı efsane animedir.
pokemon'dan kaliteli bulduğum en güzel animdedir. şimdiki veletler böyle animelerden yoksun büyüyor.

internette türkçe alt yazılı 64 bölümü bulunabilecek animedir. boyrooon site http://www.anizm.com/anime-detay/shaman-king/
eskiden jetix de saat başı yayınlanırdı ok kaliteli bir japon-anime dizisiydi .
aşırı kaliteli fakat daha geçen seneye kadar internette çevirisi mevcut olmayan japon animesi.
dayanamadım ve açıp tekrar izlemeye başladığım anime.

edit: favori karakterim de her zaman için laiserg'dir. bi ara bokunu çıkarıyor ama sonra doğru yolu buluyor kerata.
Jetixte yayınlanan en iyi çizgi-dizilerden biridir. Kurulan ve yarıyolda bırakılmayan dostlukların yanında Dünya'yı kirleten bu teknoloji anlatılmaktadır. Daha 2004 yılında yayınlanmasına rağmen bu doğanın yıkılışı vurgulanmaktadır. Dünya'nın kurtarıcısı olarak vurgulunan Şaman Kralı'nın keşke gerçek olsa da kurtarsa dediğim bir konusudur.
dünyanın en iyi animesidir.

çocukken izlediğim en güzel şeylerden bir tanesiydi. tüm bölümlerini tekrar tekrar izlerdim.

jetix isimli kanalın ihalesi Türkiyede alınmayınca kanalla birlikte gitmişti.
Katekyo Hitman reborn etkisi yapmasa oldukça Güzeldir.
küçükken jetixte izlediğim anime. her gün başlayacağı saati iple çekerdim.
jenerik müziğini hala açıp dinlediğim , çocukluğumun animesi. (üç entry üstte jeneriğin linki verilmiş bu arada.)