1. 1.
  Batı mitolojisine dayalı bir online oyundur. Dırf reklamlarındaki hatunlardan etkilenip oynamaya başladım. Hatta o hatunların altına tanrıçan seni bekliyo yazmışlar.*
  3 ... mckeypixy
 2. 2.
  Online oyunlar arasında yavaş ve sinsice ilerleyen grafikleri mükemmele yakın oyundur. Oyunun en cazip yanlarından birisi ise oyunda ortalama %3 kadar türk olmasıdır. iyi oyunculara siddetle tavsiye edilecek bir online oyundur.
  1 -1 ... quzu
 3. 3.
  sevgi böcüğü çok oyunculu yakala-kes oyunu. bu türe ecnebiler mmorpg diyorlar. sondaki rpg'yi çok hor kullanıyorlar. olmuyor.

  oyuncu oyuncuya karşı* alanları var, savaşlar bu alanlarda oluyor ki bu çeşit öyunların en zevkli yanı adam kovalamacadır, olmamış. onun dışında iyi ve kötü diyarları birbirlerinden ayrılmış, bildiğin tek kişilik oyunlardaki gibi takılıyorsun, yaratık kesiyorsun para topluyorsun. hatırladığım kadarıyla oyunda 500 milyon toplarsan 30-40 dolar kazanabilirsin. profesyonel veletlere para verirseniz karakterinizi alıp en uç seviyeye götürüyorlar. gerçek parayla pelerin, miğfer, özellik değiştirme taşları alabiliyorsunuz. ama bütün bu anlatılanlara rağmen oyunu indirmesi de oynaması da beleş.

  shaiya.aeriagames.com

  bu adresi gezerseniz nefes kesici elf kızları, huri misali insanlar görebilirsiniz. size bir iyi haber, hepsi oyunda var. göz boyamak için değil yani.

  pvp alanlarındaki savaşlar en güzeli ancak orada bile çok fazla kısıt var. geçtiğimiz günlerde kuralsız pvp düzenlediler harikulade oldu. bir tarafta biz karanlık diyarın adamları, diğer tarafta elf ve insanlardan kurulu tanrının kutsanmışları.

  oyunda okçu-suikastçi-savaşçı-koruyucu-şifacı-büyücü şeklinde 6 sınıf var. büyücülerin alan etkili büyüleri çok etkili olduğundan doğrudan bir saldırı* gerçekleştirmeniz çok zor. onun yerine bir yem atıp ki bu genellikle okçu oluyor, bazı malların saldırmasını bekliyorsunuz. elf-insan güruhu bizim iki katımız olduğu için bayağı zorlandık. adamlar yay taktiği kullansa bitmiştik. neyse bu çok öznel bir konu.

  sonuç olarak adam-adama savaşın cesaretlendirilmediği, sınırlandığı hoş grafikli çok kullanıcılı bir oyun. zamanınız varsa bir girip bakabilirsiniz.
  1 ... kackelacka
 4. 4.
  çinlilerin istila ettiği para tuzağı haline gelmeye başlayan grafik tabanlı orta dünya ırklarının olduğu çoklu kullanıcılı oyun.

  çayır çimen yaratıklarını kestiğiniz zaman bir miktar deneyim, birazda para kazanırsınız. ama asıl deneyim ve para zindanlardadır. zindan kodamanlarını keserseniz deli silahlar ve zırhlar bulmanız olası. daha sonra bunları pazar açıp oyunculara satabilirsiniz. bu yolla paraya para demezsiniz. şimdiye kadar iyi gidiyor değil mi?... mevzu o değil. çinliler bu zindan kodamanlarını kimseye bırakmıyor, kurdukları klan, dragon reign, ile zindanda "arkadaşım dalmayacağım kodamana, sizi izleyeceğim" demenize bile tahammül edemiyorlar. zira bu oynayanlar, bu işten gerçek para kazanan çinli çocuklar. gerçek hayattaki patronları ise zindan kodamanlarından indirdikleri zırh başına para ödüyor.

  oyunda ise para her şey. örneğin gerçek oyuncu kesme alanlarının olmaz ise olmazı ko nos tabir edilen iksirler 10-15 milyon civarı. bunu toplamanız ise 3-4 gününüzü alır. ama bir zindan kodamanını keserseniz zırhını tek partide 50 milyondan fazlaya okutursunuz. bu şekilde paranın güce aktığı bir yer haline gelen bu alemde, yok ben eğlencesine taklıyorum, hırs yapmam öyle derseniz oyun güzel.

  ama nereye kadar sevgi böcüğü takılınır ki? asıl olay gerçek oyuncu duello'ları. hard mode tabir edilen eli ayağı bir miktar düzgün bir büyücüm var, büyüttüm 40.seviyeye getirdim fena değil. o yüzden işkembeden değil bu yazılanlar.

  oyunun iki tane sunucusu var topu topu, her yer adam kaynıyor, adam gibi bir köşe bulayımda azıcık yaratık keseyim diyemiyorsunuz, her yer adam, her yaratığın başında 8 kişi var.

  ilk başlarda iyiymiş bu oyun, ama giderayak çinliler burayı da ele geçiriyorlar. yeni başlayacak olanlara uyarı b'abından olsun bu yazı.
  ... kackelacka
 5. 5.
  temmuz 2009 tarihi itibariyle tr server ı açılmış kaderi knight ve metin oyunlarıyla aynı olacak mmporg oyundur

  (bkz: bir tek dileğim var shaiya ol yeter)
  ... virtue100
 6. 6.
  çinli istilasının kalktığı ve benim de eskisi gibi zevkle oynamaya devam ettiğim oyundur.
  ... larien d grey
 7. 7.
  yaklaşık 3 senedir oynadığım mmporg oyunu. şuanlık max. 60 level karakter kasılabilen ancak yakında 70 levele ilerleyecek oyundur. iyidir hoştur bağımlılık derecesinde insanı bağlıyor her mmporg gibi ama oyun genelde paraya döküldü. bosslardan elde edilen setler aeria points denen ap ile yani gerçek para ile satılmaya başlandı. bundan dolayı parası olan birinin direk max seviyede bir karakterle başlaması mümkün. oyundaki acemiliği attıktan sonra gayet eğlenceli gelebilir. oyunda ışık ve dark olmak üzere 2 adet taraf ve 6'şar klas mevcut. dark tarafında nöbetçi, savaşçı, suikastçi, avcı, pagan ve kahin, karşı tarafta da aynı özelliklerde muhafız, cengaver, korucu, okçu, büyücü ve rahip mevcut. 1-60 leveller için sunak haritası, orman, çöl 1 ve çöl 2, 1-15 pvp ve 20-30 pvp alanı olmak üzere 6 pvp alanı var. oyun ilk çıktığında grafik ödülü falan fıstık almış. metin 2'den görüntüleri gayet iyi.
  ... gercek tosun pasa
 8. 8.
  45 lwl olduğum oyundur.
  ... respectyazar
 9. 9.
  sanılanın aksine grafik kalitesinin yerlerde olduğu oyundur.Onun yerine silkroad online,tera online,aion online tercih edilebilir.
  1 -1 ... miniminnacik
 10. 10.
  80 lvl olduğum oyundur. Pvp yapmak için çok para dökmek gereken oyundur.
  1 ... golluuum