bugün

her yıl ölen şarkıcı.
hey sexy lady'nin patladığı zamanlar, mahallede bu şarkıyı söylediğimizde sık sık şu iki tepkiyi alırdık.

o zamanlar 17 yaşında olan abim ve tayfası: "ney seks mi?"

35 yaş üstü gün'den gün'e koşan kadınlar: "cık cık cık, çok ayıp. hiç yakışıyor mu çocuklar size. furkaaan gel oğlum arkadaşlık etme şu terbiyesizlerle!"

sonra biz şarkıyı söyleye söyleye, onlar da doğal karşıladı artık bunu. shaggy farkında olmadan cinsel devrim yapmıştı mahallemizde.

"shaggy ölmüş olum, bi bar kavgasında içki şişesiyle kafasını yarmışlar" ilk kez yayıldığı an, işte bu zamanlara dayanır.

öğrendiğimizde üzüldük, konuşamadık, hareketlerimiz yavaşladı, okula gitmek istemedik. ölemezdi çünkü shaggy'm.

o bir kere ölmüştü, biz her gün ölüyorduk. nerden bilebilirdim ki onun da aradan geçen yıllarda bize uyum sağlayacağını?

ama artık sıkmaya başladın be shaggy'm. o ilk günkü kederi yaşatmıyor artık ölümlerin.
bundan sonra "ölürsen ekime kadar ölmezsen sikime kadar."
sene 2004 aylardan nisan, uludag universitesi iibf sevgi meydanındayız, sınav öncesi,acayip stresliyiz, b bloğun önünde dikilmiş ölümüne geyik çeviriyoruz* biri ordan bi laf atıyor biri burdan, ama hep boş konuşuyoruz, sallayan sallayana, çok da eğlenceli, o tarihlerde konyaspor teknik direktörü de kaza da ölmüştü* bir arkadaş dedi tevfik lav ölmüş, bizi duyan diğer gruplar da bu konuyu konuşmaya başladı, hoşumuza gitti bizim de sonra arkadaşın biri yüksek sesle, diğerlerine duyurmak istercesine, "huseyin sahin kaza gecirmis sinav iptal" demeye başladı, baktık herkes bunu konuşuyo, sonra ben dedim ki "shaggy ölmus", bu laf bizimkilerin çok hoşuna gitti ve her yerde söylemeye başladılar böylece bi kulaktan kulağa oyunu gibi her yerde duymaya başladık bunu, herkes shaggy olmus diyordu birbirine.. aradan günler geçti o gruptan bi arkadaş yanıma geldi lan shaggy harbi olmus dedi. şok olmuştum , ulan kendi yalanımıza kendimiz inanıcaz , bi siktir git dedim ama araştırmayı da ihmal etmedim, internette bu konu hakkında bi sürü dedikodu vardı, yok adam altin vurus yapmış, yok şöyle ölmüş böyle ölmüş... ama kesin bişey yoktu, bunlar yalan diyen bi kesim de vardı, shaggynin official sitesine girdim baktım öldüğüne dair hiçbişey bulamadım, o öyle muallakta kalmıştı o sıralar ,sonra yavaş yavaş bunun sadece uc bes kendini bilmez*in çıkardığı bi dedikodu olduğunu anladım.
öteki taraf anılarını seyahatname adlı eserinde toplayan ve okuyucularıyla paylaşan kişi.

edit: imza gününde ölmüş.
it wasn't me şarkısı ile popülaritesi tavan yapmış şarkıcı.bir zamanlar hakkında öldü diye haberler yapılmıştı
alp er tunga'nın en büyük rakibi.
inci sözlükten;
cnn ölmüş beyler, shaggy alt yazı geçti. çok iyi kanaldı.
*
angel

https://youtu.be/JSSmJZbjGw0

(bkz: shaggy de bizi görecek mi)

Neyse ki hala yaşıyormuş.
şarkı söylemeden evvel kendi kendine gırtlak ameliyatı geçiren şarkıcı.*
son 15 gün içinde ölmeyerek kendi rekorunu mu kırmış ne?
jamaica'dan bob marley'den sonra çıkan en iyi sanatçılardan bir tanesi.
(bkz: geçen gün yine ölüyorum)
Nutella yetmezligi sebebiyla ölmüstür. Yazik oldu. Geriye pek cok eser birakmistir...
--spoiler--
bugün de ölmedim anne...
--spoiler--
gene ölmüş.