bugün

malesef cahil insanlarımızın gözünü boyayarak kazanacağı kesindir.
Türkiye' de cahil insanlar olduğu sürece akepe iktidar olur tabii. Kendi sonlarını kendileri hazırlıyorlar çok yazık çok
akp nin kazanması önemli değil önemli olan akp nin % 50 altında tutmak.
herkesi herkez diye yazanların sayesinde olacak gerçeklik.

(bkz: ilkokul mezunu kişiyle aynı oy hakkına sahip olmak)
Evet, hem de açık ara kazanacağını düşünüyorum. Çekemeyenler, 3'lü ittifaka yol bulmaya çalışmaktadırlar...
Diğer partilerin akıl almaz çabasına hayret ediyorum doğrusu. Kazanamayacak olmalarına karşın hala mücadelelerine devam ediyorlar. Kemal kılıçdaroğlu örneğinde olduğu gibi adam hala yüzde 40 oy alacağını ve tek başına iktidar olmak istediğini söylüyor. Atıp da tutamamış deriz ya hani işte onlardan bu insan. Herkese 600 lirayı nasıl vereceğini düşünüyorumda çok zor be arkadaş, çok zor.Ak parti hükümeti diğer partilere asla pes etme ruhu kazandırdı. herkes yani tüm siyasi partiler tek başına iktidara gelmekten bahsediyor. Atıp ta tutamayanların sayısıda çok arttı. Ama püskevit siyaseti hala favorim.
bu ülke cem uzannın ekmek arası köfte ve ayranı uğruna oy vermiştir.

seçimden 1 hafta önce tutuklanan mhp.liler. kasetler, dinlemeler,

8 yıldır sürünen öğretmenlere ve sözleşmelilere seçimden bir hafta önce kadro vermek.

(bkz: al kadroyu vur tokadı)
seçimi kazanırsın ama artık muktedir olamazsın.
geçmişe gittiğimiz takdirde, müdahale etmeme şartıyla, vakıf olacağımız gerçektir. ancak önümüzdeki seçimler için bu ifade kuvvetli veya kuvvetsiz, temelli veya temelsiz bir iddia, tahmin olmaktan öteye gitmemektedir. kaldı ki turgut abi şöyle der:

aşkım da değişebilir gerçeklerim de
pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
yan gelmişim diz boyu sulara
hepinize iyi niyetle gülümsüyorum
hiçbirinizle döğüşemem
siz ne derseniz deyiniz
benim bir gizlibildiğim var
sizin alınız al inandım
morunuz mor inandım
ben tam kendime göre
ben tam dünyaya göre
ama sizin adınız ne?
benim dengemi bozmayınız.
--spoiler--
'Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!
--spoiler--

(bkz: Nietzsche)
ülkemizdeki okuma yazma oranına baktığımızda hak verilecek gerçektir.
neyi kazanacağına bağlıdır.