bugün

sevmek. çünkü aşık olmak geçicidir ama sevgi kalıcıdır.
Asik olmak insani s*ker sevmek kâfidir.
Geçici olan aşk değil çarpan kalptir.Sevgi ise cinselliğin olmadığı yerdedir.
Sevmek yeterlidir. Aşık olmak surundurur.
Heheee baba soru.

Sevgisiz aşk ,aşksiz sevgi olmaz.
Tabii ki aşık olmak. Çoğu erkeği severim ama arkadaş gibi, akraba gibi, abi gibi.
anlık sevgilerim oldu. Fakat tek birine aşıktım ve galiba ömrüm boyuncada öyle olacağım..
Sevişmek.
öncelikle ikisi arasındaki farkın belirlenmesi lazım. ama böyle kesin bir çizgiyle ayrılmaları gerek.
Canı yanıyor insanın sonradan. Ikisindende mahrum kalmak en iyisi.
hiçbiri..
hissetmek.
Bazıları ilk önce sevgi der çünkü nihayetinde aşk bitecek ve gerisinde kalan şeyin sevgi olacağını dile getirirler.
Bazıları ise ilk önce aşk olmAlı çünkü aşk ve sevgi farklıdır derler. Herkes sevebilir, sevilebilir ama herkes aşık olamaz, aşk kutsal ve özeldir derler.
Bana sorarsanız ilki sonu olmaz bu işlerin. Karşıdaki kişiden hoşlanıyorsan veya adı dahi geçince yüzünde sırıtma belirtisi oluşuyorsa ister adını aşk koy ister sevgi koy anlam ifade etmiyor. Kelimelere takılı kalmanın alemi yok.
Kelimeler mi senin ona olan duygularına çare olacak, kelimeler senin ona olan aşkını veya sevgini artıracak mı ?
Kelimeler sadece birer sonuçtur pek önem de arz etmez. sen hayat eşini bulmuşsun ona sevin, mutlu ol, doğal ol.
Hangisinden geri dönüş daha kolaysa odur. Sonunu getiremeyeceği yolda kaybolmamalı insan.
aşk dediğimizi sevmenin birkaç üst mertebesi görmüşsünüz. Ondandır az biraz gönlünüzün ısındığına sevdalıyım demişsiniz.
yerine göre sevmek yerine göre aşık olmaktır. Sevmek ve aşık olmak farklı kavramlardır; zira aşık olmak tamamen bağlanmak, sevmek ise o kişiye derin duygular beslemeden sevmektir. (bkz: arkadaş) (bkz: sevgili)
aşık olmak elinde değildir insanın.ister istemez oluyorsun.vazgeçemiyorsun.kaçamıyorsun.neden aramıyorsun.

sevmekte belirsizlik yok bir kere.şu huyunu sevdim, sesini sevdim, kaşını gözünü sevdim dersin.istediğin zaman neden bulur, istediğin zaman yok edersin nedenleri.

ben birini seçecek olursam aşkı seçerim.aşk en çok kadına yakışandır.
Uyumaaaak!
Sarhoşluk halidir diyerek, edep dışı davrananı affeder de kinsiz yürek; bir sevmenin zarafetini gösteremez mi kendini bilerek? Aşı ekmeği, gülüp gezmeyi, bilip öğrenmeyi seversin. Aşkı göremezsin; çünkü madde değil mânâdır. Aşkı görmek isteyen, sevdiği Leyla'sı yanına gelse de tanımayan Mecnun'a baksın!