bugün

zamanında komik bir karikatüre konu olmuş olay.. (bkz: kemik)

el ele tutuşan sevgililerden kız olan soruyor;

-ahmet senin yükselenin ne?

ahmet de pantolonundan kuşu kalkmış bir vaziyette cevap veriyor;

-şu anda yükselenim mi?
izninizle bu konu hakkinda bilincli ve bilge bir insani çağirmak isterim;

(bkz: erector)
sevgilisinin elini tutmasını beklemeden erekte olan genc için alkış istiyorum,hayatın tadını çıkaranlara
aşkın ilk meyvesini verdiği andır.
(bkz: muz)
her zaman ergenlik doneminde olmasına gerek yoktur. hayatında ilk defa bir kızla cıkan ya da uzun bir aradan sonra biriyle cıkan erkeklerde de gorulebilecek olaydır.
bir de sevgilisi öperse,muhtemelen "malum olayı" yaşayacak gençtir.

(bkz: e yuh artık)
tamamen saf erkektir. birçok sözlük yazarı gibi 3 öğün sevişmiyordur, yiyişmiyordur kesinlikle. çünkü o saf duygunun ne olduğunu çok iyi biliyordur. abazan falan da değildir kesinlikle. o gençtir, tecrübesizdir sadece.
Elini tutmaması tavsiye olunur.

Yolda yürüyemez duruma gelebilir zira insan.

Karşıdan gelenlerin dikkatini o kasıktaki dolgunluk çeker.

Yandan fotoğrafınızı çekip sosyal medyaya verirler.

Adınız abazana çıkar.

Ben abazan değilim ama bir kızın elini tuttuğum an ayaklarım yere temas etmiyormuß da boşluğa basıyormuşum gibi hissediyorum.

Hormonlarımla kavga ediyorum. Kendi hormonlarıma yalvarıyorum. Terliyorum. iğrenç bir şey.

Söz dinlemez bir organ dikmiş tanrı sanki bize.

En samimi şekilde Severken bile hep işe burnunu sokan!
kumaş pantol giyinmişse abaza olduğu elini tuttuğu kız tarafından şıp diye anlaşılacak talihsiz körpedir bu genç.
(bkz: farketmiyoruz sanmayın)
ERKEN BOŞAlma konusunda rekor kırabilecek gençtir.
diğer taraftan, ellerin nerde birleştiği de pek bir mühimdir.
gayet doğaldır; hayatın getirisidir. adı üstünde; gençtir, delikanlıdır. akacak kanı damarda durmaz; ufak bir harekete bakar. bu belki belki el ele olmaktır, belki göz göze, belki nefes nefese... ilk heyecan, aşkın gücü ve merak birleşti mi, değmeyin o gencin keyfine...
abazan lıktan ne yapacağını şaşırmış gençtir. hafızalar zorlandığı zaman ergenlik dönemine ait hatıralarda yüzde tebessüm oluşturan, erkek milletinin çoğunun yaşadığı bir deneyimdir.
nerede tuttuğu önemlidir. sokakta iken erekte ise harbiden oha, ama ya..?
(bkz: abazalıkta son nokta)