kişinin veya karşı tarafın hamile olduğunun öğrenildiğinde verilen tepkilerdir. bazen aşırı sevinç, bazen şaşırma, bazen hüzün, bazen pişmanlık.. kişiden kişiye her duygu yaşanılabilinir o anda.
- hamileyim.
(çaat)
- niye vurdun şimdi?!
+ pardon, refleks oldu.

(refkleks işte)
- aşkım hamileyim.
+ hüseyin emin misin?
- sıçtık hamua goyum napcaz lan şimdi?

genç aşıkların söylemi. evli olmayan.
-aşkım hamileyim.
+ ben de nezleyim.

(bu arkadaş da şaşkınlıktan espri yapmış)
- aşkı hamileyim.
+ kimden?

(kıskanç koca refleksi)
- hayatım hamileyim.
+ bak soğuk soğuk terliyorum doğru söyle.
- hamileyim evet test yaptırdım.
+ gitti paralar. ne kadardır bu çocuk aldırma olayı acaba yaaa.
- hamileyim.
+ hami kim?
- leylek.

(olayı çözememiş koca, eş inceden anlatmaya çalışıyor.)
aylin says:

erkan hamileymişim.

aylin titreşim gönderdi.
-------------
erkan says:

ok.

aylin says:

bu kadar mı.

erkan çevrimdışı görünüyor, iletiniz kullanıcı oturum açtığında iletilecek.

(bkz: arazi yapmak)

not:isim konusunda esneğiz filmlerden seçmedik.
-kocacım hamileyim.
+ulan ne vurmuşum be!*
/heyt aslan babam benim.
- aşkım hamileyim.
+ skandal.
(bkz: houston we have a problem)
-hamilesiniz nihan hanım.

-kimden acaba?
- hayatım hamileyim.
- hassiktiiiir.
duruma göre farklı etkiler yaratabilecek andır. mesela çiftimiz çocuk sahibi olmak istiyorsa sorun yoktur. davulla, zurnayla kutlanası, erkeğin çıldırası anıdır. lakin hiç böyle birşey beklenmiyorken kazara gerçekleşmiş durumsa, sevgilinin hamileyim dediği anda o anın çok küçük bir anında erkek dumura uğrar, küçük çaplı bir kalp teklemesi yaşar ve sevgilinin hamileyim dediği an bitmeden çözüm teorileri üretmeye başlar.. tabi bir de bu erkeklerin kadına, "neden dikkat etmedin, napıcaz şimdi, allah kahretsin, aklına gelmedi mi böyle olacağı" şeklinde çemkiren cinsleri vardır ki kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkarılasıdır. sanki kadın kendi kendine hamile kalmıştır..
sevgilinin adının gönül olması durumunda söylenecek ilk söz;
-aldırma gönül aldırma *
erkeğin "ahanda şimdi tezeği avuçla yedik!" demesiyle sona eren andır çoğunlukla.çünkü neden?cevap çok açık, sevgilisiniz lan siz, belliki bir çocuk sahibi olmanın planları şöyle dursun,karı-koca hayatının planını dahi yapmamışınız.ee çocuk neyin nesi? en iyi ihtimal yakında hem çocuk hem de belediyeden onaylı bir eş sahibi olacağınız muhtemeldir.hadi, bayramlaşın şimdik!
defalarca başıma gelmiş ve kadınların ne kadar yalancı olabileceğini defalarca öğreten kelimedir. belki ben çok safım lan öpüşünce hamile mi kalınır...
maruz kalan öğrenci ise;

-kredi kartın yoksa, acilen başvuru yap.
-en yakın kliniği öğren.

(bkz: bir dost olarak mastercard)
hamileyim kelimesini duyduktan sonra çoğu erkeğin bikaç saniye boyunca beyninin işlev görememesine ve ardından 'tanıdık bi jinekolog var mıydı?' diye düşünmesine sebebiyet verir.
- hamileyimmmmm.
+ neden seviniyorsun bu kadar unuttunmu ben kısırım.
- anammmmmmmmmm.
malum yerdeki şemsiyenin açılmaya başladığının hissedildiği andır.
+ hamileyim.
- öyle mi? kaç aylık?*
level atladığı andır. o saatten sonra sevgili değildir artık karısı olma yolunda ilerlemektedir.
türkiye'de sıçtığın an olarak nitelendirilebilir. kızın abisi, babası, dayısı, amcası gelir... velhasıl kelam, aile fertlerinin baskısı sonucu evlilik söz konusu olabilir. bu iş erken yaşta başa geldiyse, çocuğunla yaş farkının az olmasından dolayı, abi kardeş, abla kardeş gibi görünebilme mümkündür. tavsiye edilemeyecek bir durum olarakta görülebilir. ilgili bakınızlar;
(bkz: prezervatif)
(bkz: doğum kontrol hapı)