bugün

dakikalar önce başıma gelen hadisedir, bir çeşit yıkımdır, düzeleceğini ya da geçeceğini bilmenize rağmen insanın içinde çeşitli fırtınalar kopartır.
düşünülmeden sarfedilmesine rağmen, sizi derin düşüncelere gark eder.

üzerinde hiç düşünülmemiş, sallayıp atılmış bir şeyi bu kadar önemseyip düşünmek ne kadar ironik olsa da, elden bir şey gelmez.
öyle demek istememiştim de, yalnış ifade ettim de, yalnış anladın da falan filan demek yerine ben böyleyim kırıcı konuşabiliyorum, hata yapabiliyorum demek daha başarılı sonuçlar vermektedir.
istenmeyen sonuçlar ve karşı tarafta derin yaralar açabilecek sözdür .
Benim canım acıdı onun canıda yansın diye kuruf futursuzca sölecek ama hiç bir şeyin asla geri dönüşü olmayacak sözdür .
(bkz: git burdan)
hem de ıq seviyesi ve eğitimi kendinden yüksek olan sevgiliye hem de utanmadan sonunda şaka yaptım demeden önce "çok cahilsin" demek.
"farkettim de, benim için alışkanlıktan başka bir şey değilsin galiba" gibi çelişkili beyanlar da içermektedir. alışkanlık az şey mi lan!
kalp kırmaya yeter de artar bile.
her kavga anında beynin derinliklerinden sülüp gelir bir hayatlet edasıyla.
böylece, ilk duyuduğunuzda tepe tüylerinizi dikelten o söz öbeği her kötü halet-i ruhiyede ziyaret eder sizi.
iki düşün bir konuş sözünün uygulanmaması neticesinde baş gösteren bu hadiselere meyil vermemek lazımdır.
istemeden de olsa ya da anlık bir sinirle de olsa hakaret edilmesi o kişide unutulmaz acı izler bırakır.. insan sevdiğine nasıl kıyar.. nasıl yüreği el verir küfür etmeye hakaret etmeye...
(bkz: ölmek istenilen anlar)
belki de duyduğunuz en güzel sözdür. daha önceden planlanmamış, o an ta içinden en derininden dudaklarından çıkmış bir sözdür.
Çok iyi hatırlıyorum o sahneyi sanki dün gibi.Ben ki ağlamayı kendime yakıştıramayan ben göz yaşlarıma hakim olamazken o bilinçsizce sevdiğim, dünyayanın en güzel yeri onun yeri en güzel koku onun teri diye sevdiğim kız gözlerimin içine bakarak;
+Bizim aşkımız başından yanlıştı...Sende biliyordun...Beni artık unut yada naparsan yap zaten sen platonik aşkları daha çok severdin...Sen bir nevi melankoliksin...
-Şok olmuştum..Sorun terketmesi değil de melankoli ne demekti onu anlamıştım...
en kötüsü seni seviyorumdur.düşüncesizce söylenen her seni seviyorum sevgiliye en büyük zararı veren bir çift sözdür.
Kişi sevdiğinin sözleriyle gömülmüş,
Denilen durumdur.
insanı derinden yaralayan unutmak istenen ancak asla unutulmayan sözdür . kırar , acıtır insanı....
+ sevgili
- erkek

+ napıyosun ?
- saz çalıyorum. sen ?
+ saz mı? Sen mi?
ağızdan çıkan kelimelerin geri dönüşü olmayacağı için sonuçları ağır olabiliyor. karşı taraftan gelen tepkiyi görüp o an yaptığın yanlış kafana dank edince daha bir kahroluyorsun. ''keşke'' diye iç geçiriyorsun ama nafile. keşke az daha ölçüp tartarak söyleseydin değil mi söylediklerini. her şey için çok geç işte.
adamın *mına koyar*..
senede bir kez görebildiğim sevgilime, onun olduğu şehre gitmeden bir gün önce geliyorum diye bir sevinçle anlatmamdan sonra söylediği "banane" sözü.
sevmediği halde söylediği seni seviyorumdur.
durum düzeltilebilir ama asla unutulmaz.
,,,neden, bu sözden sonra af edilmesini isteriz?.

ne yani, aşk karektersizlikmi?.
acizlik yada asalak gibi; bir köpeğin kulağı arkasına yapışıp-yaşayan kene gibi olmakmı aşk-aşık?.

insan olarak kendine saygısı olmayan, karşısındakine nasıl saygı duyacak. Aşk kutsal ve herşeyden vazgeçilecek kadar değerli ise, bu değerli olgu; aşk'ı, kendisini bile koruyamayan-saygı duymayan nasıl koruyacak-aşk'a nasıl saygı duyacak.?.

düşüncesizce edilen söz; karşısındakini düşünmemektir. üzüleceğini anlamamak yada önemsememektir. Hatta içinde yaşayacağı yıkımı bilmemek-umursamamaktır,,,ki zaten bir anlam ifade etmemesidir, bu düşüncesiz söz.

Hele sevgili ise, aşk hissini taşıyan birine bunu etmişse, sadist ruhlu biri olmalı. Bunu af eden ise, insan olamazki aşık olsun.

affetmek, acizliktir. Muhtaç olmayı aşk sanmadır.
hele, kadın-erkek-fizyolojik ihtiyaçlar açısından, hayvanların sürü yaşamındaki güdüsel yaklaşımını aşk olarak dillendirmektir.

alternatifsizliğin yansıması.
(bkz: bir çift)
çok ağırsa eğer sonucu hiç de iyi yere gitmeyecek olandır. eğer onur, gurur elden giderse o zaman o aşktan da bir halt olmaz. saygı lazım. en azından iyi hatırlamak lazım.

sonrasında günlerce, haftalarca ağlamak olsa da, elden bir şey gelmez.. neyse.