bugün

istinye park'in sevgililer gunu icin istanbul'da billboardlarda kullandigi reklamin slogani.
silivrideki bilbordlari süsleyen bir reklamin slogani olmakla akla su düsünmeyi getirmekte olan slogandir. istinye park neresi silivri neresi. arada 80 kilometre yol var. bu ilani orada yayinlayan mi daha odun yoksa bu ilana uymayip da gitmeyen mi daha odun? kimin daha odun olduğuna ve bu paradoksun çözümünü siz hamiyetli sözlük yazarlarina birakiyorum.
eski sevgilim'in yeni işini öğrenmeme vesile olan ilan. teşekkür ediyorum burdan kendisine.
kapatalizmin hakaretlerle insanlara empoze edilmek amacıyla hazırlanmış reklam afişidir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8214361.asp?rdr=1
(bkz: sevginin hediye ile ölçülmesi)
hediye almayan sevgili odun ise, öküz ise,
insanları sadece tüketimin çekiciliğiyle de aldatmayla yetinmeyip
suratlarına küfrederek paralarını almaya çalışan,
çalışmada emeği geçen her birey de şereften mahrumdur.

edit: orman arazilerini kapıp alışveriş merkezi yapmak kolay
mamafih insan olmak zor zenaat...

(bkz: edip cansever)
(bkz: ne gelir elden insan olmaktan başka)
(bkz: orhan kemal)
(bkz: sen ne utanıyorsun zenginler utansın)
vahşi kapitalizmin gerçek yüzüdür. sevgiliyi sevgiliye, karıyı kocaya düşmen eder.
bir erkek sevgililer gününde hediye almıyor diye ''odun'' oluyorsa kussura bakmasın kimse ama bu fikri ortaya atan da ''sığır''dan başka bir şey değildir.

böyle zorlama olur mu yahu?

sevgiyi ölçmek ''sevgililer günü''nde alınan hediyeyle mi anlaşılıyor.

bir ''odun''un aklına gelmiş, ''odun''ca bir reklam sloganından başka bir şey değil.
-sevgilim bir odun..
-onu bulamayanlar da var..
-beni hiç anlamıyorsun, cevahir alışveriş merkezi..
hemen yanındaki billboardlara bakılırsa da su ilanla karşılasılır;

"tek hücreliler bile ondan daha romantik" *

yok artık anuna goyim, böyle de dayatma olmaz ki !
imza: balta
-sevgilim bir odun
-al hayatım
-herkesin odunları hazırsa dalıyoruz.
-kapitalizmin sömürüsüne sooooonnnn.
-Allah allah allah
O reklam afişini gören rasyonel bir insanın asla gaza gelmeyerek,alışverişini başka bir yerden yapmasını sağlaması gereken afiştir.
(bkz: sevgilini sobaya at kemiklerin ısınsın)
unutma güzelim para zaten odunlarda.
sevgilim bir odun.

yazan:odun sevgilisi **
cinsiyet ayrımcılığı yapıyor oluşu, algılayanın algısında saklı. kadın da erkeğe hediye alır, almalıdır, sadece erkek değil. ve odun, hediye almayan bir kadın da olabilir. ayrıca evet kapitalizm nüfuzlu olmuş, evet hediye almak şart mıdır diye sordurtmuştur ve uyuz etmiştir.
maymundan insana, insandan oduna, odundan androide
dönüşen sevgilinin, ikinci fazıdır.
kaynak: bilinmiyor...
(bkz: benim kütük sevgilim) nedir yani? bunu demeyeceksin de ne diyeceksin?
tuketimi tesvik amacli, kereste bir reklamcinin yumurtladigi slogandir. bana gore kotudur ama amacina ulasmistir. reklamcilikta ille de iyi olanlar kazanmaz, bazen cok kotu olanlar da kazanir. bu manada kazanmistir.

ah buarada fikrimce, yasadigi dunyayi bit kadar anlamamis, nohut beyinlilerin ragbet ettigi tuketelim, manasizca, luzumsuzca, suursuzca daha cok tuketelim gunlerinden bir baskasidir sevgililer gunu. o nedenle de, benim icin, sevgililer gunu diye, gidip reklami yapilan carsidan hediye alan sevgili odundur o baska. elime gecse, atar sobada yakarim, ustunde kestane kebap yaparim ama mevzu benim fantazilerim degil simdi.
istinye park'ın tüketim çılgınlığını körüklemek için yaptırdığı afişlerden biridir.
tüketim olayını falan geçtim, onlar zaten odun da; madem sevgilim bir odun diyorsun, onunla berabersin diye odun demezler mi sana da? ben derim.
eğer ayrılırsanız da şöyle deyin: "odun modun ama çok pis kodum *"
- hay kıler, sevgilim bir odun biliyor musun?
- ayyy cidden mi, sana tek taş almadı mı yoksa?
- hayır pinokyo!
- +%'+^%&
"...ve maalesef ben bir oduna aşığım" diye devam eden cümle.
yenimi farkettin denilebilecek bir durum.
sevgilim bir odun bende işlenmiş hali yani kereste memnun oldum...