orson scott card in ülkemizde de yedinci oğul adıyla yayınlanan kitabı. fantastik bişi.
ayrıca fragmanı yayınlanan film.
http://www.imdb.com/title/tt1121096/?ref_=sr_1
güzel film olacak gibi duran, fantastik film. başrollerinde gözüme çarpanlar,

Julianne Moore
Kit Harington
Jeff Bridges.
Biz bu hikayeyi Iron Maidendan sevdik* 30 ocakta sinemalara gelecek olan fantastik film ayrıca kızıl saçlarını sevdiğim şarap gibi kadınsın Julianne Moore.
iron maiden şarkısı. Hikayesi olduğunu bilmiyordum.
görsel
yüzüklerin efendisi, game of thrones, harry potter gibi fantastik edebiyat ürünlerinin başarılı uyarlamalarının beyaz perdede çoktan yer ettiği şu günlerde aşırı beklenti ile izlenmemesi gereken bir fantastik film. yoksa ciddi hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. öte yandan kadro cidden sağlam, efektler fena sayılmaz. velhasıl, boş vaktinizde izleyin, ama çok aşırı beklenti içine girmeyin. belki romanını okuyanlar biraz daha ilgiyle izleyebilir tabii. romana ne kadar uyabilen bir uyarlama olduğunu bilemiyorum.

--spoiler--
kit harington dostumuza yiğidi öldür, hakkını yeme yapmışlar resmen. eleman filmde 5 dakika falan göründü; ama o süreyi ağzı laf yapan, cesur ve becerikli bir çırak olarak geçirdi. heyhat...
--spoiler--
son derece sıkıcı, klişe ve totoşko bir yapım.

yarısına kadar zor sabrettim ki, sonunu merak dahi etmiyorum.
eski bir efsaneye göre bu yedinci oğul eğer bir başka yedinci oğulun oğlu ise, kendisi bazı özel güçlere sahip olur. irlanda'da anlatılan versiyonda iyileştirme gücüne sahipken, latin amerika'da anlatıldığı şekilde kurt adam olur. tabi kendisinden önceki erkek kardeşlerinin doğumları arasında asla bir kız doğmamış olmalıdır.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

Güzel bir fantastik filmdi.

Efektler, müzikler felan gayet iyiydi...

Sıkılmadım.. izleyin. Tavsiye edilir...