bugün

kene durumuna düşüren düşünce biçimi.
fenere uyarlanmış versiyonu mevcut olan çok anlamlı bir şiir...
(bkz: yenebilme ihtimali)
her platonik aşığın içinde yaşattığı felsefe. gerçekleşir veya gerçekleşmez orası önemli değil. ama düşünmek güzeldir.
(bkz: yalan da olsa)
sevenin, sevilenin seveni sevme ihtimalini dahi sevmesi durumudur..velhasıl, aşkın her çeşidi gibi bir parça da hastalıklıdır..
temelleri ihtimaller üzerine atılmış bir hissiyatın bodrum katıdır.
yilmaz erdogan'in sevebilme ihtimali adli siirinde gecen sevme sekli.
sadece sevenin değil, sevilenin de sevebilceği ihtimaldir!!!
''ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim'' diyerek eger insanin ruhi huviyeti uygunsa a.ina koyabilen soz obegi.
karşılıksız sevdanın edebi bir dille dışavurumudur. *
kelime oyununu şiir zanneden bir yılmaz erdoğan ifadesidir.
gerçek şudur ki, kimse bir 'ihtimal'i sevmez.
ayrılıklardan sonra seven kişinin iletisinde görülen muhtemel yazı.
umudun umudu.
ihtimallerle kafayı bozmamalıdır, sevilecek daha somut şeyler vardır..
(bkz: okyanusta daha cok balık var)
karşı tarafın sevebilme ihtimÂlinin olmaması durumu.
entel abazan tesellisi. bir nevi duygu somurusu.
"sen benim gibi bir lavukla birlikte olmazsin ama bir ihtimal" tarzi entel arabesk.
bütün aşkların başlangıç noktasıdır.

(bkz: yalandan da olsa ne güzel güldün o akşam bana)
sadece sükut-u hayaldir.
platonik aşkı başka kelimelerle anlatmaktır sadece...
ihtimallerle yaşayan bir canlının var olduğunu bilmektir.
"otur o zaman, ihtimal etmeye devam et" diyesiniz gelen sözdür. diyelim ki, gerçekten de ihtimali sevdi. upuzun yıllar boyu, kim dayanabilir ki böyle bir şeye? ihtimal dediğiniz şey, en fazla bir hafta sürmeli. bundan sonra da olmuyorsa, hiç olmayacaktır. geçen her güne yazık olur yoksa.
imkansızlığa inanamamnın verdiği umut inancı.
sevebilme ıhtımali dıye bırsey yoktur. ya gordugunde seversın yada sevmez. sevilebilme durumunu beklemek hicbirzaman gerceklesmeyecek olan rüyayı defalarca görmektir. aslında durumu kısının kendısıde bılır fakat bıcok seyı reddebılen bır bunyeye sahip oldugundan kabullenemez inatla ve israrla sevmesı beklenır hıcbırzamanda ulasılamaz.zaten ulasılamadıgı ıcınde sevmesı beklenmezmı?yada sevilebilme ıhtımalı sevilmez mi?
yilmaz erdogan'in abuk, manasiz ve gereksiz siirlerinden birinde bahsi gecen, yine abuk, manasiz ve gereksiz olgu. neymis efendim sevebilme ihtimalini seviyormusmus... ulan bir seyin olabilme ihtimali sevilir mi hic ? marksist literaturde bile boyle aptal bir teori yok. bir seyin olabilmesi ihtimali sevilmez, ancak olabilmesi umut edilir. yaa yaaaa.
ihtimalleri sevmeyen biri için en iyi iyi ihtimaldir.umut fakirin ekmeğidir.yeyin doyaya...
(bkz: ben sende imkansızı sevdim)
*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar