malum dönemi hep sol yapımlardan izlemekten bıkmıştık da islamcılar nerden çıktı piyasaya?
akp propagandası yapan dizi filan demişler ne alaka koduğum dediğim olay. bütün kesimleri o kesimin düşüncelerine göre anlatıyor. mesela dün son yayınlanan bölümde ülkücüler hira dağı kadar müslüman tanrı dağı kadar türk' üz ve tanrı türk' ü korusun ve yüceltsin sözlerini kullandılar yanlı bir dizi olsa allah türkü korusun derlerdi.

he buna solcuların laf etmeside ayrı bir olay deniz gezmiş denen şahısı iyi biri olarak gösteren tek yayındır belkide. adamdan nefret ederken şimdi gerçekten böyle birimiydi demeye başladım. yandaşlık varsa solcuları tutuyorlar.

bir bölümde recep tayyip erdoğan var diye diziye hemen laf etmişler. dizide her kesim var birşeyide sindirin. hiçbir kesimi kötülemiyorlar ne solcuları ne islamcıları nede ülkücüleri.
çok güzel şarkıdır.
geçen bir ara denk geldim
lise yıllarıma geri döndüm
güzel senaryosu var.
şu dizideki gibi bir komünist kız bulsam evlenirim harbiden.
ilk defa ülkücüleri adam akıllı, güzel bir şekilde anlatan bir dizi. Ufuk bayraktar döktürüyor.
sağcıları itin bi tarafına sokan yanlı sol dizilerden sonra bazı kesimin zoruna giden dizi.

izlemeyen herkes konuşuyor.Deniz Gezmişi iyi gösteren taraflı sağcı dizisi evet haklısınız.
ilk defa bir dizi için gelecek bölümü bekliyorum.
Bu akşam mustafa yıldızdoğan'ın, başbuğ alparslan türkeşi canlandıracağı dizi.
sağ-sol kavgasını anlatan bir dönem dizisidir. reytinglerde vasat. lakin trt nin reyting kaygısı pek olmadığından devam ettiriyor diziyi. yakında finali görür.
Birincisi kitabı ortasından başlar gibi bir bolumde anlamaya çalışmışsın diziyi. Ikincisi geçmiş zamanın sağ, sol olaylarını onunla beraber fetullahin sizmalarini anlatiyor. Sen nesine uyuz oldun acaba? Hayır adamlar nur yüzlü diye diziye uyuz olmak nedir ya. Komikmiş.
Dün youtube kapalı diye izleyemediğim dizi.
izlediğim 2. Dizi ve gerçekten emek harcanılan bir yapıt saygılar.
Erdoğan da bir zamanlar mttb'li idi.
Bir gün arkadaşla gece eve gitmeme kararı aldık. Sabaha kadar dışarıda olacaktık. Saat 3 gibi terminale gidip bir iki saat uyuyalım hem orası sıcak olur dedik. Terminalin televizyonda trt1 açmışlar o kanaldada bu dizi var. Oturduk bunu izledik uyuyamayınca. Buda böyle bir anımızdır.
Umut ise esegin zikinde.
yavuz bingöl zengin olsun diye yapılan dizi. reytinglerde 74. sırada çıkıyor. yani kimse izlemiyor, büyük resme bakan akp'liler bile dönüp bakmıyor. ülkücü dizisi deniyor ülkücüler bile izlemiyor. 74. sıra, flash tv reytingi.

görsel

akp yandaşlarını ödüllendirirken insanların parasını sokağa atıyor.
ülkücü dizisiymiş güya. paso akp damarı ve yavuz bingöl'ün aşırı kötü oyunculuğu gözümüze sokuluyor.
algı operasyonu. zevk için izlenir.
kafalarina gore sagcilari kahraman solcukari ise vatan haini gibi gosteren sacma sapan trt dizisi...
sanki o kadar insanin kanina giren (bkz: alpaslan türkeş) degildi.
not:sagci yada solcu degilim..
Çok sevdiğim bir dizidir.
https://www.youtube.com/w...pMaM&feature=youtu.be
mükemmel bir şarkı. dinlerken salınma hissiyatı veriyor. istemsizce gözlerim kapanıyor.
nasıl da mayhoş, nasıl da boğaz düğümleten..
cem karaca gibisi dünyaya bir daha gelmeyecek.

''Hayat sırrının suyunu
Çeşmelerden bulamazsın
Ansızın bir deli çaydan içersin de kanamazsın.''

bir de böyle bir dizi varmış benim malumatım yok.
ulan ne yazsam bir türlü bilemedim. galiba en iyisi dileyip, kaybolmak.
"Aslanlar kendi tarihlerini yazana kadar avcılık öyküleri hep avcıları övecektir " der Afrika atasözü.
sevda kuşun kanadında,
ürkütürsen tutamazsın.
Ermeniler tarafından Dariner Antsan (ya da Tariner ancan) şeklinde bilinen şarkının Cem karaca'nın uyarladığı (sözlerini yazdığı) şekli.

Cem Karaca'nın şarkıyı anonim ermeni halk ezgisinin üzerine yazdığı söyleniyor da...

Ancak ben bu şarkının anonim mi yoksa telifli bir eser mi olduğunu pek anlayamadım. Neyse... dedikleri gibi anonimdir herhalde...

önce Harout Pamboukjian 'dan dinleyelim: Dariner Antsan (1982)

https://www.youtube.com/watch?v=Zyc53uNmPCA

Bir de cem babadan dinleyelim: Sevda kuşun kanadında

https://www.youtube.com/watch?v=Son8h3PpMaM

Not. bunları kötülemek için yazmıyorum ha... Bu şarkılar ermeni-türk hepimizin.