bugün

dünya dışı akıllı yaşamla irtibata geçebilme amaçlı kurulmuş sistem. bunun için kaynak ve zaman yetmesi ütopik kalıyor. zira yolladığımız sinyalin gitmesi ve gelmesi bin yıllar mertebesinde. olur da çok önceden gelmiş bir sinyali alırsak diye bekliyoruz. umut dünyası.
2012'de tekrar devreye alınmıştır.

O değil de Civ'de ilk gördüğümde bu ne demiştim ve hiç araştırma gereği duymamıştım. Sonradan öğrendim anlamını önemini şimdi her oyunda bunu kesinlikle yapmaya çalışıyorum.

Cahillik kötü şey bro.*
bir zamanlar epey işlemci gücü bağışladığım proje. yetmedi demek.
2011 yılında, kaynak yetersizliği nedeniyle durdurulmuş proje.
(bkz: wow signal)
search for extraterrestrial intelligence.

dünya dışı, zeki ve iletişim kurabilen uygarlıkları araştırma projesidir.

http://www.haberbu.com/ha...-ve-alinan-mesajlar/56038
mısır savaş tanrısı.ayrıca büyük ramses in babası ve mısır ın en başarılı firavunlarından biri.tuğla işçilerinin yani yahudiler sayısının çok artması sebebiyle bı sınıfın yeni doğan bütün çocuklarını timsahlara yedirmiştir.
the kovenant'ın 2003 çıkışlı dördüncü albümü. black metal'den endustriyel metale kayma istikametinde grubun son istasyonu. artık space metal gibi kavramlar geride bırakılmış, tamamen endüstriyel metale dönülmüştür bu albümle. son derece elektronik, animatronic'ten bile daha elektronik bir sound karşılar sizi.

albümle ilgili en büyük eleştiri vokalist lex icon'ın o muhteşem scream vokalinden vazgeçip clean vokale dönmesidir. clean vokali de harika bu adamın ama o harika screaminin gölgesinde kalıyor.

her daim futurizm temesı işleyen the kovenant bu albümünde fütüristlik sınırlarını da geişletmiştir. öyle 50-100 yıl sonrası değil, veya diğer futuristik gruplar gibi dünyanın sonu da işlenmemiştir; bu albümde kıyamet sonrası ele alınmıştır. özenle yazılmış sözlerin lex icon fütürizm teması ile birleşmesi sonucu elde edilen karışım gerçekten harika.

bir de cover içermekte albüm: metallica-the memory remains . lakin pek başarılı oldukları söylenemez...

sonuç olarak seti sert soundlu elektronik albümlerden birisi. yine deneysel, yine sert, yine the kovenant...

şarkı listesi:

1. cybertrash
2. planet of the apes
3. star by star
4. via negativa
5. stillborn universe
6. acid theatre
7. the perfect end
8. neon
9. keepers of the garden
10. pantomime
11. hollow earth
12. industrial twilight
13. the memory remains*
14. subtopia
mısır ın efsanevi firavunu.
Dunya dışında akıllı yaşam formlarının, biz ne uğraşcaz koyalım bi otomatik işaret üreteci dünyaya asal sayi, fibonacci vs. bu dunyalilarin kapasitesi neye yetiyorsa onu anlasınlar biz burdayız diyelim, gibi düşünme olasılıklarına karşılık meksikada hayvani alıcıları olan , abd desteği minimuma çektiği için işaretleri işlemek için bütün arzu eden dünyalıların bilgisayarlarını kullanan * oluşumdur kendileri. Olur da uzaylılar * teknoloji bakımından bizim gibi ilerliyorsa, hello diyebiliriz/diyebilirler.

http://setiathome.ssl.berkeley.edu/
bu da alakadar türkler http://www.turksetiteam.org/... *