bugün

bir insanın gercekten konusmaya ihtiyacı olduğu anlarda ve özleminin ikiye katlandığı anlarda telefonun diğer ucunda duymak istedği sesin sahibine söyleyebileceği sözdür.
hafif kırık, hafif tatlı. kedi mırıltısı gibi geliyor kıkırdarken.

varsın ama uzaktasın. uzaktasın ama varsın. yorgun, arayış içinde. bedenimi titreten o tatlı ama kesik sesin, beni ne kadar mutlu ediyor bilemezsin.

tekrar çal benim için. tekrar söyle o sessiz şarkılarını.

sık sık gel mükemmel kadınım. sık sık. tam özlemişken dokunayım tekrar bedenine.
hergün aynı saatte arayan terbiyeli,utangaç ve bazı arkadaşlara göre ses tonu hoş olan sapığın...birkaç gün telefonu kapalı olan arkadaş telefonunu açınca söylediği sözdür...
eski sevgiliden duyulması halinde, duymazlıktan gelmek en iyi çözümdür.
sevdiceğe söylenebilecek güzel ve içten gelerek söylenmesi gereken bir söz.
gereksiz bir deyimdir. çünkü ses özlenmez. eğer özleniyorsa kasede çekip dinlenebilir. öyle yapan var mıdır? yoktur. demek ki ses özlenmez.

(bkz: şahan) * *
-efendim
-alo... ! sesini özledim handan...
-yanlış numara beyfendi... !
-oh tıpkı eski günlerdeki gibi tanrım, ne geç tanımışım seni ben handan... !
-bakın beyfendi, sürekli olarak yanlış olduğunu söylediğimiz halde bu numarayı arıyorsunuz, savcılığa verdik yine paklamadı sizi ,bakın kocamın elinden bir kaza çıkacak, nedir sizden çektiğimiz yahu... !
-biliyormusun handan, bana kızdığın zamanlardaki ses tonunda oluşan o titrek tona bayılıyorum, canımsın, tıpkı savunmaya geçen yaralı bir ceylanı andırıyorsun... !
-bana bak lan it ceylanı falan bilmem ama sayende adım mahallede geyiğe çıktı. kaybedecek bir şeyim kalmadı olum artık anlıyormusun, hayatta yapacağım en son iş olsa bile seni yakalayıp gebertecem lan şerefsiz... !
-aloo, aloo macit abiyle görüşebilirmiyim, aloo senmisin abi, macit abi mallar teslim edildimi, aloo... !
eger bir anne/baba yavrusuna soyluyorsa ya da yavru annesine/babasina, yavru ozlenmistir. firsat yaratip gorusmek anne ve babaya slmslkl sarilmak gerekmektedir.

ama bunu bir sevgili digerine soyluyorsa, kesin bozusmuslardir. konusmak icin bahane olarak bu soyleniyordur.
moktan, kaka,kötü bir bahanesidir,saplantı haline gelmiş insanı aramanın.
Masumca duygularını aktaran masum insanın masumca söyleyeceği masum bir cümle.
neredeyse her telefon görü$memde başıma gelen hadisenin adı.
--spoiler--

Özledim sesini ne olur konuş
Bir gül açtır zamanların ötesinden
Karanlıklar içindeyim kapkarayım bugün gel
Gök mavisinden deniz mavisinden
Bana bir şarkı söyle
içimde bir şey kımıldıyor
Gözlerim kan çanağı yorgunum uykusuzum
Bir baksana ne haldeyim deli divane
Yaralıyım çaresizim umutsuzum
Bana bir şarkı söyle
Yağmur ol yağ üstüme güneş ol ısıt
Dökül karanlığıma ışıklar gibi
Al beni en uzaklara götür
Sesin aksın içimde bir pınar gibi
Bana bir şarkı söyle
Bütün renkleri kat birbirine
Buram buram bir turuncu getir geçen yazdan
Bir tüy gibi bir bahar dalı gibi
Hafiften inceden güzelden en beyazdan
Bana bir şarkı söyle
Bazan kar nasıl hazin yağar bilirsin
Kurşuni bir gökyüzünden ağlamaklı
işte öyleyim kapkarayım bu gün gel
En hüzünlü sesinle en dokunaklı
Bana bir şarkı söyle

--spoiler--
yavuz bingöl'ün bir türküsünde sese duyulan hisler cok guzel bir cümleyle anlatılmıştır.

"toprağa anlatsın diye sesini sulara verdim..."

(bkz: yemin)
karşıdaki insanı aramak istersin ve bi neden bulamazsin işte böyle bir zamanda yetişir bu söz ve anı kurtarır.
'sesinle mutlu olmayı özledim' demek isteyen insandır.
araları iyi olan çiftlerin birbirine araları bozulduğu zaman söylediği cümle. (erkek)
bir daha duyamayacığını bildiğin için zaten hafızana kazınmış olan o sesin özlemini bir nebze olsun dindirebilmek için çekilmiş videoları izlemeye başlar insan.
bu, bastırılması gereken bir duygudur.

pekala, duygular bastırılmalı mıdır?

insanı yerden yere vuruyorsa evet.
her şeyini özlediğini gösterir. kısaca seni özledimdir.
içinizi titreten sesi hatırlamak için giderken masum sebepler bırakılmışsa...evet, özlenir...
bugün resmine dokundum ben öptüm yine
zaman ağır ol henüz erken demek için güle
sesini özledim çok haberin yok durmuş dünya niye
seninle birlikte kaybolanları arıyorum başka şeylerde

aşk şarkısı değil bu geldi içimden
gülümse bir kez benim için eğer duyuyorsan
nehrim ol ak yine, kelebek ol gel uç yine
çiçeğim ol gel aç yine, rüzgar ol...

Şebnem Ferah
bir anne cümlesidir.
telefon çalar yurtta. açarsın. anne:
- oy sesine kurban olayım. sesini özledim yavrum. nasılsın?
+iyiyim *
'şimdi anne böyle yapılır mı? zaten kimsem yok burda. söylenir mi bu?' der içses. ağlamamak için zor tutarsın kendini. konuşma sırf bu yüzden kısa kesilir. sonrası mı...
sesini gerçekten çok özledim...
ama ne aramaya cesaret,ne de aramana müsade edebilirim bundan sonra.söylediklerini iyi ki o çok duymak istediğim sesinden duymadım.kulağımda tınısı kalan sevginin, mahrem sayabileceğim herşeyi bende kalmış oldu.ben senin sesini hep öyle hatırlarım.sen artık uzak ol yeter...
bazen kötü çarpıyor özlemin. en başlarda nefessiz kalıyor gibi hissediyordum senden uzaklaştığımda. zamanla alışmışım buna. ama bazen en başa dönüyorsun.
sanki bir şeyler oluyormuş da hissediyormuşsun gibi, kendi içinde tarifi mümkün ama kelimelere dökülemeyen bir durum işte...
sabahtan beri telefonu mümkün olduğunca uzakta tutuyorum kendimden. aramaktan korkuyorum seni.
aramak istiyorum seni.
arasam ne olacak ki! tek bir'efendim' yetmiyor artık. uzun zamandan beri aslında.
en son 1 kasım'da görüşmüştük. günlerce kendime gelemedim. sonrası gene özlem.
sen hiç kendi sesini özledin mi?
kendini özledin mi peki?
çok can yakan bir şey biliyor musun?
ben bunların hepsini yaşadım ve yaşıyorum.
ne kadar canım yansa da bu duyguları bir başkasında yaşamanı istemiyorum.
ben seni çok özlüyorum...
her şeyini çok özlüyorum.
resimlerine bakıyorum da... her resimde öyle güzel çıkmışsın ki...
geçmiş yıllardaki resimlerine bakıyorum, şimdikilerle karşılaştırıyorum, hepsinde öyle güzelsin ki...
yıllar hiç mi olumsuz bir şey katmaz insana? hep güzelsin.
ferahlatıcısın, sakinleştiricisin.
başka hiçbir şeyin hissettiremediğini hissettiriyorsun.
ben seni aklının alamayacağı kadar çok sevdim. hala da öyle.
ben seni tahmin edemeyeceğin kadar çok özledim.
bugün ayrı bir vurdu özlemin....
tüm bunları hissedebiliyor musun peki?
kapanmaz yaram...
selami şahinciliktir.