1. 11.
    her sabah zevkle yapılan eylem.
    Servisin içine kocaman yazmıştır servis bekletilmez, beklenir. Yine geç kalmayayım diye 5 dakika erken inilir. 5 dakika geçer, 10 dakika daha geçer ama servis hala ortada yoktur. Aranır nerdesiniz diye tamam geldik denir. Bir 10 dakika sonra anca gelir. servis şoförü her gün büyük bir heyecanla sorar
    -ilk dersiniz önemli mi?
    -yok abi önemli değil. Bizim önemli dersimiz yok der herkes sırf hızlı gitmesin diye. okula geç kalınır ama mazeret vardır. hocam, servis deyince birşey demez kimse. bu nedenle öğrenciler çok severler servis beklemeyi.
    2 ... ismimuzundiyenickimkisaolsun
  2. 12.
    1 saat servis beklenir mi dersiniz ama beklenir icabında. Soguktan kıçınız dona dona beklersiniz o servisi. 1 saat sonunda nolur biliyo musunuz? Servisçi arayıp ben bu karda gelemiyorum başınızın çaresine bakın der. Böyle servisin ben bk.
    3 ... makao
  3. 13.
    klişe lafları şudur "servis bekletilmez beklenir"

(bkz: aklına gelenin başına gelmesi)
    ... akrepyusuf
  4. 14.
    iş ya da okula gidecek olan bünyenin, kurbanlık koyun gibi boynu bükük bir şekilde beklediğidir.
    hele ki servis gecikirse 2 dakika, "allaaam kesin kaçırdım" korkusuyla kendinden önce binen arkadas yana yakila aranir. "Yok daha oradan geçmedik" cümlesi ile kalp atislari normale döner.
    4 ... corbadaki sinek kanadi
  5. 15.
    Her sabah yasadigimdir.
    3 -2 ... darkguitarist
  6. 16.
    Hayat beklemekle geçiyor zaten.
    4 ... polianna
  7. 17.
    Hiç bi zaman tam saatinde gelmez bazen erken gelir koştur koştur yetişirsiniz herkes malak gibi size bakar bazen de erken geliyor diye erken çıkarsınız bu sefer de geç gelir beklemekten belinize ağrı girer. Bi de servis bekleyen herkesin elinde kahvaltılık poşeti olur.
    1 ... bik bik
  8. 18.
    Servisin seni beklemesi kadar stresli değildir.
    O içerdekilerin tripleri, şoförün artiz artiz tavırları. Bekledikleri de çok bi şey değildir ha, 3-5 dk..
    Çok artiz bir milletiz amk
    4 ... darksin
  9. 19.
    servis bekletilmez beklenir sözünü içselleştirmiş kişilerin gerçekleştirdiği eylem..
    1 ... coniconiyespapa
  10. 20.
    5 dakikadır yaptığım eylem. Gelse de binip uyuyup gitsek.
    3 ... ultraviyole