bugün

ipek ongun un yazdigi bir genc kizin gizli defteri kitabindaki bas karakter.
evli barklı kadın. çocuğu da vardır bunun. * **
her zaman hafif makyaj yapan ve saçına sadece düz fön çeken karakter. doğal olması açısından...
Bir keresinde babası tarafından sinemada bırakılıp gidilen kilolarıyla başı dertte kızdır.* *
ilk gençliğimin sürekli bunalım ve haset içinde geçmesini sağlayan(!) bir genç kızın gizli defteri serisinin esas kızı. hangi akla hizmetse, gece-gündüz bu seriyi okurdum, sonra bi serra'nın müthiş hayatına, bir de kendi dandirik hayatıma bakar, moralim bozulurdu. belki ağlamışımdır da, hatırlamıyorum. bu kız benim sahip olamadığım her şeye sahipti. süper aile ilişkileri*, sıcak ev ortamı*, tek çocuk olmak*, tam hayalini kurduğum bir ev*, kendisini çok seven dede-babaanne türevi aile büyükleri, süper manitalar, son derece iyi okullarda alınan eğitim, derslerinde fazlasıyla başarılı olması*, kusursuz arkadaş ilişkileri vs..
bunalımlara soktu beni mendebur.
portakalagaci.com u düzenli takip edip site sahibi hatice'ye minik şirin notlar bıraktığını düşündüğüm kolpa karakter.

--spoiler--
haticecim bu ne şahane ponponlu brokoli böregi tarifi
ilk kez denedim ama müthiş olduuu

i-na-na-mı-yo-rumm !!!
--spoiler--
lenslerine mercek diyebilen tek yaratılmış.
kardeşimden köşe bucak kaçırdığım bir genç kızın gizli defteri serisinin esas kızı. kitabı okumamın üzerinden beş sene geçmesine rağmen serra hakkındaki tüm ayrıntıları aklımda tutuyor olmam beni geriyor. onun yerine azcık test çözeydim daha iyi bir okula giderdim değil mi ama?
ilk gençlik yıllarımın heba olmasına neden olan, nefret edilesi kitap karakteridir. günlük yazması bir yana, o kadar ezikken üniversitede 'harika erkek profili' diyebileceğimiz birini bulması, sonra onu evlenemedi diye terk ederek kendinden on yaş büyük biriyle evlenmesi, genç yaşında neredeyse bir şirket sahibi olması, fakat buna rağmen duygusal gel gitler içinde yasamaya devam etmesi kendisine olan nefretimi katlamıstır.
güncel Önemli Başlıklar